Artykuły do tagu: KosciolPanienDominikanek

Śpiewali kolędy i pastorałki
W Kościele Akademickim Panien Dominikanek p.w. Matki Bożej Śnieżnej z koncertem kolęd i pastorałek w czwartek wystąpili: Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. I. J. Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim przygotowany przez Macieja Salskiego oraz Szkolna Orkiestra Smyczkowa Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia pod dyrekcją Ewy Izydorczyk-Grzelak.
Włosi, Słoweńcy i Węgrzy będą gościć w Piotrkowie
Pielgrzymi z Włoch, Słowenii i Węgier przyjadą do Piotrkowa w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży. Nocleg zapewniają im mieszkańcy miasta, którzy wczoraj uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym w Centrum Idei ku Demokracji.
Kościół Panien Dominikanek już po remoncie
Zgodnie z sugestią konserwatora zabytków z wnętrza kościoła zniknął pas ornamentalny okalający podokienną część ścian. Nie pasował do wystroju wnętrza. Na remont czekają jeszcze m.in. arkady z kolumnami podpierające chór muzyczny. W minioną niedzielę, 20 września kościół Panien Dominikanek w Piotrkowie po trzymiesięcznym remoncie otworzył swoje podwoje dla wiernych.
Kościół Panien Dominikanek ma wicerektora
Ks. Damian Stachera został wicerektorem Kościoła Panien Dominikanek w Piotrkowie. Decyzję w tej sprawie wydał abp. Metropolita Łódzki Marek Jędraszewski. W niedzielę 2 sierpnia ks. Stachera odprawił pierwszą mszę św.
Piotrkowianie w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej
W piątkowy wieczór (27 marca) grupa piotrkowian wyruszyła w Ekstremalną Drogę Krzyżową. Po mszy świętej w Kościele Akademickim Panien Dominikanek, uczestnicy udali się w ponad 40-kilomentrową Drogę Krzyżową prowadzącą z Piotrkowa do Sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego w Paradyżu.
Piotrków. Koncert kolęd w kościele
Kilkanaście kolęd można było usłyszeć podczas koncertu chóru II LO w Piotrkowie w kościele Panien Dominikanek. Znane i mniej znane kolędy wysłuchało kilkaset osób.
Piotrków. Odpust Matki Bożej Śnieżnej
Jarmark dominikański, uroczyste msze św., koncerty – to wszystko podczas dzisiejszego Odpustu Matki Bożej Śnieżnej w kościele Akademickim Panien Dominikanek w Piotrkowie. Dopołudniowe nabożeństwo koncelebrował bp Adam Lepa.
Magia Musicalu - artyści Teatru ROMA u Panien
Evita, Upiór w operze, Nędznicy, Piękna i bestia, Taniec wampirów, Miss Saigon - utwory z tych znanych musicali i spektakli można było usłyszeć w czwartek podczas koncertów w kościele Panien Dominikanek w Piotrkowie. Publiczności podczas Magii Musicalu zaprezentowali się artyści Teatru ROMA - Edyta Krzemień i Janusz Kruciński.
Piotrków: Koncert kolęd w kościele
Znane i lubiane polskie kolędy a także własne kompozycje można było usłyszeć podczas niedzielnego koncertu chóru II LO w Piotrkowie jaki odbył się w Kościele Akademickim Panien Dominikanek. Pięknych kompozycji w wykonaniu uczniów piotrkowskiej szkoły słuchało ponad 100 osób.
Chrześcijański hip hop i rap na dziedzińcu u Panien
Zespół Full Power Spirit wystąpi już w najbliższą niedzielę (26 lipca) na dziedzińcu klasztoru Panien Dominikanek w Piotrkowie w ramach kolejnej edycji letnich koncertów.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc