Artykuły do tagu: Karetka

Wezwali karetkę do zatrutych dopalaczami
Na chodniku siedzi dziwnie zachowujący się młody mężczyzna – taką informację otrzymał dyżurny tomaszowskiej Komendy Policji 7 stycznia. Na miejscu (przy ul. Spalskiej) policjanci zastali 20-letniego mieszkańca Tomaszowa. Mężczyzna dziwnie się zachowywał, bełkotał. Kilkanaście metrów dalej stał jego 2 lata młodszy kompan, który zachowywał się podobnie. Nie można było nawiązać z nimi żadnego kontaktu. W kieszeni 18-latka policjanci znaleźli torebkę z suszem i tzw. fifkę. Wszystko wskazywało na to, że młodzi ludzie wypalili zawartość jednej z torebek, w której był dopalacz.
Karetka i cinquecento w rowie. Dwa wypadki w czwartkowe popołudnie
Do dwóch wypadków doszło w czwartek po południu w naszym regionie. Wstępnie mówi się o dwóch osobach rannych.
Karetka wodna zostaje nad Zalewem Sulejowskim
Wodne Zespoły Ratownictwa Medycznego nie zostaną zlikwidowane. Wodna karetka będzie w tym sezonie czuwać nad bezpieczeństwem przebywających nad zbiornikiem.
Nie będzie karetki wodnej na Zalewie Sulejowskim
Wodne Zespoły Ratownictwa Medycznego zostaną zlikwidowane - od 1 lipca tzw. wodne karetki znikną z Jeziorska i z Zalewu Sulejowskiego. Informację potwierdził Krzysztof Janecki, dyrektor Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. - Wodne karetki są mało efektywne i drogie w utrzymaniu - podkreślił.
Utonął człowiek. Życie i zdrowie wypoczywających nad Zalewem zagrożone?
Do tragedii doszło kilka dni temu Swolszewicach Dużych nad Zalewem Sulejowskim. Utonął 26-latek. Jeden ze świadków widział jak mężczyzna odpłynął od brzegu kilkadziesiąt metrów i zniknął pod wodą. W tym roku w Polsce utonęło już 5 osób. Tymczasem istnieje ryzyko, że od 1 lipca życia i zdrowia wypoczywających nad Zalewem Sulejowskim nie będą strzec ratownicy medyczni.
Nie dawał oznak życia, reanimowali go policjanci
Przez kilkanaście minut piotrkowscy policjanci reanimowali mężczyznę, który zasłabł w okolicach przystanku autobusowego przy ul. Słowackiego. Funkcjonariusze prowadzili masaż serca i sztuczne oddychanie do momentu przyjazdu pogotowia.
Więcej interwencji pogotowia. To przez smog?
W wielu polskich miastach pogotowia ratunkowe znacznie częściej wysyłają karetki do chorych, którzy skarżą się na dolegliwości związane z układem oddechowym i krążeniowym. Niewykluczone, że objawy chorobowe zaostrza smog. Jak sytuacja wygląda w Piotrkowie Trybunalskim?
To nie pacjent bił. Szpital przeprasza!
Szpital wojewódzki w Piotrkowie przeprasza za wprowadzenie opinii publicznej w błąd. Kilka dni temu informowaliśmy o zdarzeniu, do którego doszło w karczmie w Piotrkowie. Jak przekazała nam wówczas rzecznik szpitala, ratownik medyczny miał zostać pobity przez pacjenta podczas interwencji.
Pijany 70-latek pobił ratownika medycznego? [AKTUALIZACJA]
Pijany mężczyzna pobił ratownika medycznego podczas interwencji karetki w karczmie Pod Dobrym Aniołem w Piotrkowie.
Nad wodą będziemy bezpieczni
Wkrótce rozpocznie się sezon pracy łódki motorowej obsługiwanej przez Wodny Państwowy Zespół Ratownictwa szpitala przy ul. Rakowskiej w Piotrkowie. Zespół od 15 czerwca do 15 września będzie dbał o bezpieczeństwo turystów przebywających nad Zalewem Sulejowskim.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat