Artykuły do tagu: ILO

Łowca matematycznych talentów
Coraz częściej mówi się, że prof. Paweł Kwiatkowski wychowuje olimpijczyków. Skala sukcesów osiąganych przez podopiecznych nauczyciela matematyki z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie jest naprawdę imponująca. Uczniowie, którzy królową nauk traktują niezwykle poważnie, na matematyczne olimpiady i konkursy jadą przygotowani niczym sportowcy z najwyższej półki.
Uczeń III LO w finale Olimpiady Filozoficznej
Eryk Zywert - uczeń klasy IB w III Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego - zakwalifikował się do finału XXIX Olimpiady Filozoficznej. Eryk znalazł się w gronie 132 najlepszych uczniów w Polsce.
24.03.2017 10:57
Węgierska miłość
Na wieczną wartę odszedł w 2017 roku Jan Stolarski, przed laty osoba powszechnie znana w rodzinnym Piotrkowie. Co warto o nim wiedzieć?
Czworo uczniów „Chrobrego” w finale LXVIII Olimpiady Matematycznej
Do finału LXVIII Olimpiady Matematycznej zakwalifikowało się jest pięcioro uczniów z województwa łódzkiego, w tym czworo z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie.
W II LO debatowali o bezpieczeństwie
„Bezpieczeństwo w sferze osobistej” - tak brzmi tytuł szkolnej debaty, która rozpoczęła się o 11:30 w II Liceum Ogólnokształcącym. Przedstawiciele wszystkich klas – od pierwszej do trzeciej - biorą udział w dyskusji psychologiem, seksuologiem, policjantami oraz pedagogiem szkolnym.
Nowe technologie, media i komunikacja społeczna w III LO
W III Liceum Ogólnokształcącym w Piotrkowie powstanie klasa o profilu "Nowe technologie, media i komunikacja społeczna". Klasa ma zachować podstawę nauczania - nacisk zostanie położony przede wszystkim na język polski, angielski i wiedzę o społeczeństwie.
Sukces uczennic z III LO w Piotrkowie
Uczennice III LO w Piotrkowie zajęły drugie miejsce w mistrzostwach województwa łódzkiego w tenisie stołowym.
Czekali na nią ponad 30 lat
Trwa sezon studniówkowy, niektórzy uczniowie piotrkowskich szkół ten bal mają już za sobą, jeden z nich był jednak szczególny, w sobotę byli uczniowie piotrkowskiego "Chrobrego" wzięli udział w studniówce, której nie pozwolono im zorganizować w 1982 roku.
Studniówka po 34 latach, czyli powrót do przeszłości uczniów „Chrobrego”
Jak mówili tak zrobili. Już wkrótce studniówka byłych uczniów "Chrobrego".
W 1982 roku z powodu wprowadzenia stanu wojennego uczniowie czterech klas I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim nie wzięli udziału w studniówce. Nie chcieli z niej jednak zrezygnować i po latach postanowili zorganizować zaległy bal studniówkowy.
Kłótnia i pchnięcie nożem. Dwa przypadki usiłowania zabójstwa
30-latek ugodził nożem 51-letniego gospodarza domu, a syn zaatakował swojego ojca - w powiecie tomaszowskim w ostatnich dniach policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie zabójstwa. W obu przypadkach zarówno sprawcy, jak i pokrzywdzeni, byli pijani.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc