Artykuły do tagu: Historia

ONR przypomniał o Czerwcu’56
Piotrkowski oddział Obozu Narodowo-Radykalnego zorganizował happening poświęcony Poznańskiemu Czerwcowi'56. Działacze piotrkowskiego, kutnowskiego, łódzkiego i zelowskiego oddziału przeszli przez ulice Piotrkowa Trybunalskiego.
Kto był pierwszym prezenterem Radia Piotrków? Jakie były pierwsze słowa, które padły na antenie 1 czerwca 1992 roku i kto je wypowiedział? Kto tworzył piotrkowską rozgłośnię? Od czwartku w piotrkowskiej galerii oglądać można wystawę poświęconą historii Radia Strefa FM.
W czwartek odwiedź piotrkowskie archiwum
Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do udziału w obchodach Międzynarodowego Dnia Archiwów - 8 czerwca (czwartek), w godz. 9.00 – 17.00 w siedzibie Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim (ul. Toruńska 4). Współorganizatorem imprezy jest Polskie Towarzystwo Historyczne – Koła w Piotrkowie Trybunalskim i Tomaszowie Mazowieckim. Tegoroczne piotrkowskie obchody Międzynarodowego Dnia Archiwów organizowane są pod hasłem „Tajniki konspiracji piotrkowskiej. W 75. rocznicę powołania Armii Krajowej”.
Staraniem Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi oraz Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Piotrkowie Trybunalskim 8 czerwca (czwartek) o godz. 11.30 w piotrkowskiej Filii UJK (ul. Słowackiego 114/118, bud. B sala 14) odbędzie się wykład Pawła Wąsa, pracownika Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Łodzi, jednocześnie przewodniczącego Klubu.
650-lecie diaspory ormiańskiej w Polsce. Obchody w Piotrkowie
W Piotrkowie Trybunalskim odbędą się obchody 650-lecia diaspory ormiańskiej w Polsce. 10 czerwca Ormianie polscy, a także przedstawiciele społeczności ormiańskich z Armenii, Libanu i Węgier, zjadą się do naszego miasta, aby przypomnieć przywileje wydane dla Ormian przez królów polskich w XV i XVI wieku w grodzie nad Strawą, na czele ze "Statutami prawa ormiańskiego" z 1519 roku.
Uczniowie piotrkowskich podstawówek podążają śladami przodków
„Tu byli moi bliscy, tu jestem ja - śladami naszych przodków” to projekt skierowany do szkół podstawowych, związany z obchodami 800-lecia naszego miasta. Właśnie podsumowano pierwszy etap przedsięwzięcia, którego koordynatorem jest Szkoła Podstawowa nr 11 w Piotrkowie.
Człowiek a historia. Konferencja w Piotrkowie
W dniach 24-26 maja w Piotrkowie odbędzie się XIV Studencka Konferencja Naukowa "Człowiek a historia". Swoje referaty wygłoszą osoby z wielu polskich ośrodków akademickich m.in. z Polskiej Akademii Nauk czy piotrkowskiej UJK.
Z dziejów naszych bibliotek
Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do oglądania wystawy „Z dziejów bibliotek publicznych w Piotrkowie Trybunalskim”.
Piknik historyczny na UJK
Na boisku piotrkowskiej filii UJK odbył się w niedzielę piknik historyczny. Oprócz wioski wikingów obecni byli rycerze a także żołnierze z czasów I wojny światowej.
IV Historyczny Festyn Rodzinny
Już po raz czwarty Piotrkowskie Bractwo Akademickie im. Zygmunta I Starego oraz Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych piotrkowskiej Filii UJK zapraszają na IV Historyczny Festyn Rodzinny. Festyn odbędzie się w niedzielę, 7 maja w godz. 10.30 – 17.00 na boisku przy Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc