Artykuły do tagu: Historia

„Dzieje Piotrkowa Trybunalskiego w źródłach archiwalnych”. Promocja książki
Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim zapraszają na promocję książki Tomasza Matuszaka „Dzieje Piotrkowa Trybunalskiego w źródłach archiwalnych”. Spotkanie odbędzie się 27 lutego o godz. 17.00 w czytelni dla dorosłych MBP przy ul. Jerozolimskiej 29.
Pamięć o bohaterach w IV LO
W IV LO w Piotrkowie zorganizowano uroczystą akademię z okazji święta Armii Krajowej. Społeczność szkoły uhonorowała kombatantów, którzy na zawsze pozostaną przykładem bohaterstwa. Uczniowie na ręce pani pułkownik dr nauk medycznych Haliny Kępińskiej-Bazylewicz złożyli podziękowania za wzorową postawę w czasach zagrożenia.
Piotrków gospodarzem ogólnopolskich obchodów 550-lecia parlamentaryzmu RP
Gospodarzem ogólnopolskich obchodów 550-lecia parlamentaryzmu Rzeczypospolitej będzie Piotrków Trybunalski! Organizatorem obchodów jest Kancelaria Sejmu.
Jak walczyć z „polskimi obozami śmierci”?
Jeśli ktoś do ubiegłego tygodnia nie słyszał o sformułowaniu „polskie obozy śmierci”, to w ostatnich dniach usłyszał na pewno. Głównie za sprawą nowelizacji ustawy o IPN. Ewentualnie w radiowym Maglu.
Zabytkowe malowidła u piotrkowskich Bernardynów
Polichromie z przełomu XVII i XVIII wieku odkryto podczas prac konserwatorskich w klasztorze oo. Bernardynów w Piotrkowie.
O piotrkowskich socjalistach
W ramach „Akademii Niepodległości” wykład na temat piotrkowskich socjalistów w okresie walk o niepodległość i granice wygłosi dr Maciej Hubka. Już 30 stycznia o godz. 17.00 w piotrkowskiej Filii UJK.
Promocja „Monografii Piotrkowa Trybunalskiego”. Biblioteka zaprasza na spotkanie
Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na promocję książki „Monografia Piotrkowa Trybunalskiego” autorstwa Michała Rawity-Witanowskiego - 30 stycznia o godz. 17.00, czytelnia dla dorosłych przy ul. Jerozolimska 29.
O roli Piotrkowa Trybunalskiego w dziejach polskiej państwowości. Muzeum zaprasza!
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do oglądania stałej wystawy „Rola Piotrkowa Trybunalskiego w dziejach państwa polskiego". Ekspozycja odnosi się do kilkusetletniej historii Piotrkowa, a jej celem jest przybliżenie bogatych i fascynujących dziejów miasta – niegdyś jednego z ważniejszych ośrodków politycznych Rzeczypospolitej.
Nowe wydawnictwo na jubileusz 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego
Mijający rok dla Piotrkowa i jego mieszkańców przebiegał pod znakiem obchodów 800-lecia miasta. Jubileusz uhonorowany został również przez Archiwum Państwowe w formie bogato ilustrowanej, okolicznościowej publikacji.
Piotrkowski ONR przypomniał wydarzenia sprzed 47 lat
Piotrkowski oddział Obozu Narodowo-Radykalnego zorganizował na ulicach miasta happening, którego celem było przypomnienie mieszkańcom wydarzeń z grudnia 1970 roku.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat