Artykuły do tagu: Historia

Uczniowie piotrkowskich podstawówek podążają śladami przodków
„Tu byli moi bliscy, tu jestem ja - śladami naszych przodków” to projekt skierowany do szkół podstawowych, związany z obchodami 800-lecia naszego miasta. Właśnie podsumowano pierwszy etap przedsięwzięcia, którego koordynatorem jest Szkoła Podstawowa nr 11 w Piotrkowie.
Człowiek a historia. Konferencja w Piotrkowie
W dniach 24-26 maja w Piotrkowie odbędzie się XIV Studencka Konferencja Naukowa "Człowiek a historia". Swoje referaty wygłoszą osoby z wielu polskich ośrodków akademickich m.in. z Polskiej Akademii Nauk czy piotrkowskiej UJK.
Z dziejów naszych bibliotek
Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do oglądania wystawy „Z dziejów bibliotek publicznych w Piotrkowie Trybunalskim”.
Piknik historyczny na UJK
Na boisku piotrkowskiej filii UJK odbył się w niedzielę piknik historyczny. Oprócz wioski wikingów obecni byli rycerze a także żołnierze z czasów I wojny światowej.
IV Historyczny Festyn Rodzinny
Już po raz czwarty Piotrkowskie Bractwo Akademickie im. Zygmunta I Starego oraz Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych piotrkowskiej Filii UJK zapraszają na IV Historyczny Festyn Rodzinny. Festyn odbędzie się w niedzielę, 7 maja w godz. 10.30 – 17.00 na boisku przy Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim.
IPN wznawia prace w sprawie miejsca pochówku ofiar UB
Czy w Piotrkowie przy ul. Sienkiewicza może znajdować się nieodkryte miejsce pochówku ofiar Urzędu Bezpieczeństwa, w tym także żołnierzy wyklętych? W 2008 roku została przeprowadzona czynność prokuratorska mająca to zweryfikować, ale wówczas nie natrafiono na żadne wiarygodne źródła, które by to potwierdziły. To jednak nie koniec badań.
Przeszli przez trzy epoki
W sobotę odbyła się w Piotrkowie gra miejska „Pętla czasu”, organizatorem zabawy było Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży HARC.
"Piotrkowianie z wyboru, a nie z urodzenia. Kamienie Pamięci" to tytuł wystawy, którą w środę 5 kwietnia otwarto w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie. Organizatorem wydarzenia było Gimnazjum nr 4.
Druga rocznica śmierci generała
12 kwietnia przypada druga rocznica śmierci gen. bryg. Stanisława Burzy-Karlińskiego - legendarnego dowódcy partyzanckiego z okresu II wojny światowej, przez stalinowski sąd skazanego na karę śmierci, więźnia Wronek.
Piotrkowianie - ofiary zbrodni katyńskiej
Kwiecień jest miesiącem pamięci narodowej, w którym przywoływana jest pamięć o tych, którzy oddali swe życie za ojczyznę.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc