Artykuły do tagu: Golebie

Moszczenica: wystawa rasowych gołębi
Kilkudziesięciu wystawców i kilkaset okazów gołębi można zobaczyć na wystawie gołębi rasowych w Moszczenicy. Na dwudniowy pokaz rasowego ptactwa przyjechało blisko 60 wystawców. Pierwszy dzień wystawy już za nami.
Wystawa gołębi rasowych w Moszczenicy
Kilkudziesięciu wystawców i kilkaset okazów gołębi będzie można zobaczyć 3 i 4 grudnia 2016 roku na drugiej wystawie gołębi rasowych w Moszczenicy.
Strzelali do gołębia z pistoletu na kulki
W sobotnie popołudnie dyżurny Straży Miejskiej obsługujący monitoring zauważył na Placu Niepodległości trzech chłopaków, z których jeden strzelał z przedmiotu przypominającego pistolet do gołębia. Ptak został zraniony, a sprawcy wsiedli w Al. Kopernika do autobusu MZK, zostali zatrzymani na przystanku przy sądzie.
Niektórzy dokarmiają, inni przepędzają. Problem z gołębiami na osiedlu Słowackiego Północ
Roznoszą choroby, brudzą parapety, dachy, balkony, w dodatku są coraz bardziej bezczelne. Mowa o gołębiach, których serdecznie dość mają mieszkańcy osiedla Słowackiego Północ w Piotrkowie. Zdecydowanych działań w walce z miejskim ptactwem piotrkowianie oczekują od władz Spółdzielni.
Hodowcy gołębi na Nadzwyczajnym Zebraniu Delegatów wybrali nowego prezesa Zarządu Oddziału PZHGP w Piotrkowie Trybunalskim i uzupełnili skład zarządu oddziału.
Podsumowali działania hodowców gołębi
W sobotę, 3 listopada 2012 roku odbyło się jubileuszowe spotkanie Sekcji Hodowców Gołębi Pocztowych w Gorzkowicach.
38 delegatów z 220 członków zrzeszonych w Polskim Związku Hodowców Gołębi Pocztowych na terenie miasta i powiatu piotrkowskiego wzięło udział w dniu 20 lutego 2011 roku w Walnym Zebraniu Sprawozdawczo – Wyborczym Oddziału Piotrkowskiego.
W związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi wyznaczono trzy dodatkowe strefy w których można dokarmiać gołębie.
Najlepsze lotniki pojadą na wystawę
Piotrkowscy hodowcy zrzeszeni w Polskim Związku Hodowców Gołębi Pocztowych zakończyli sezon lotowy – 2010. Ale dla gołębi to jeszcze nie koniec rywalizacji. Teraz najlepsze lotniki zostaną zaprezentowane na wystawie okręgowej w Smardzewicach w dniach 11 - 12 grudnia, a najlepsze z nich będą reprezentować okręg piotrkowski na wystawie ogólnopolskiej w styczniu przyszłego roku.
Jak poradzili sobie z zakazem dokarmiania gołębi?
Zaczęli dokarmiać, ale... wróble. Wprowadzony kilka miesięcy temu przez Radę Miasta zakaz mówi tylko o dziko żyjących gołębiach.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc