Artykuły do tagu: Finanse

Jakie informacje sprawdzić, wybierając konto dla firmy?
Zamierzasz założyć pierwsze konto firmowe lub decydujesz się na zmianę rachunku? W obu przypadkach warto wiedzieć, na jakie czynniki zwracać uwagę. Konto dla firmy to narzędzie, z którego korzysta się niemal codziennie, toteż związane z nim opłaty i warunki mogą znacznie wpłynąć na kondycję finansową przedsiębiorcy. Z tego powodu mało kto sięga po pierwszą z brzegu ofertę. Jednocześnie, wcale nie trzeba spędzać długich godzin na porównywaniu każdej z propozycji. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie aspekty konta firmowego będą najważniejsze.
Rozliczanie najmu skalą podatkową
Właściciel decydujący się na najem nieruchomości ma przed sobą kilka kwestii, w których konieczne jest podjęcie decyzji. Jedną z nich jest sposób opodatkowania przychodów z najmu. Jest to istotne nie tylko dlatego, że od tego zależeć może opłacalność całej transakcji, ale także z uwagi na fakt że ustawodawca przewiduje kilka możliwości w tym zakresie.
Nie chcą dalszego zadłużania Piotrkowa
Inicjatorzy referendum w Piotrkowie zwrócili się do prezydenta Krzysztofa Chojniaka z apelem o zaprzestanie dalszego zadłużania miasta. Ich zdaniem finanse Piotrkowa są w bardzo złym stanie, a mieszkańcy nie są w stanie spłacać kolejnych kredytów zaciąganych przez władze.
naturoBank, czyli nowa odsłona Banku Spółdzielczego Ziemi Piotrkowskiej
1.02.2023 r. Bank Spółdzielczy Ziemi Piotrkowskiej z centralą mieszczącą się przy ul. Wojska Polskiego 141A w Piotrkowie Trybunalskim zmienił nazwę i logo na naturoBank.
Zmiany podatkowe a rozliczenia roczne - jak Polski Ład wpłynął na zarządzanie podatkami
Rozliczenia podatkowe od wielu lat stanowiły dla podatników znaczne wyzwanie. Większość z nich starała się oddelegować zadanie prowadzenia rozliczania podatków specjalistom z biur rachunkowych i księgowym. Od jakiegoś czasu dokonać tego może każdy podatnik we własnym zakresie, bez wychodzenia z domu. Pewne wątpliwości i problemy zaczął jednak wzbudzać Polski Ład. Jak prowadzić rozliczenia za rok, w którym obowiązywał?
Porównywarka kredytów hipotecznych? Masz ją na wyciągnięcie ręki
Zaciągnięcie kredytu hipotecznego to zobowiązanie na kilkanaście lat, a niekiedy nawet kilkadziesiąt lat. To sprawia, że decyzji o wzięciu kredytu hipotecznego nie należy podejmować pochopnie. Wcześniej dobrze jest dowiedzieć się, co składa się na koszt kredytu hipotecznego i od czego ten koszt jest uzależniony. Przed wyborem konkretnej propozycji, warto dokładnie przeanalizować symulacje różnych banków i sprawdzić swoją zdolność kredytową. Wykorzystaj do tego nowe narzędzie - porównywarkę kredytów hipotecznych Policz Kredyt, która pomoże Ci zdecydować, w którym banku warto złożyć wniosek.
Ubezpieczenie GAP – co to takiego?
Utrata samochodu w wyniku szkody całkowitej lub kradzieży może być bardzo dotkliwa dla portfela – zwłaszcza, gdy pojazd jest finansowany kredytem lub leasingiem. W takiej sytuacji nieocenione będzie ubezpieczenie GAP. Co to za produkt i na czym polega? Ile kosztuje ubezpieczenie GAP i jakie są jego warianty? Wyjaśniamy, co warto wiedzieć o coraz popularniejszym wśród leasingobiorców rozwiązaniu, które uzupełnia ubezpieczenie AC/OC.
Coraz krótsze dni - jak uchronić nasze rachunki za prąd przed konsekwencjami jesieni?
Lato w kontekście zużycia energii elektrycznej bywa bardzo praktyczne - przez wiele godzin możemy korzystać ze światła słonecznego, a dzieci większość dnia spędzają na dworze. Kłopot pojawia się jesienią, kiedy aura zatrzymuje nas w czterech ścianach. Warto przeanalizować nasze codzienne zachowania, by jesienna plucha nie odbiła się negatywnie na wysokości rachunków za energię elektryczną.
KRD: długi konsumentów i firm wobec gmin sięgają 12,4 mld zł
Zaległości konsumentów i firm wobec gmin wynoszą 12,4 mld zł - wynika z danych Krajowego Rejestru Długów. 75 proc. zadłużonych konsumentów to mężczyźni, a najmniej rzetelne w regulowaniu długów branże to handel i budownictwo.
Co to są pożyczki na konsolidację zadłużenia?
Pożyczka konsolidacyjna do zadłużenia to pożyczka (zabezpieczona lub niezabezpieczona), której używasz do spłaty każdego wysoko oprocentowanego długu, który możesz mieć. Chodzi o to, aby połączyć lub skonsolidować istniejące pożyczki w jedną: • większą, • bardziej przystępną, • łatwiejszą w zarządzaniu. Ostatecznym celem jest zaoszczędzenie pieniędzy na odsetkach i, miejmy nadzieję, szybsze uwolnienie się od długów.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat