Artykuły do tagu: Europa

Posłanka z naszego okręgu ostro o możliwych sankcjach za nieprzyjęcie uchodźców
Polska i Węgry nie dokonały relokacji ani jednego uchodźcy, Czechy zaś przyjęły jedynie... dwanaście osób. W ubiegły wtorek Komisja Europejska poinformowała o wszczęciu postępowania wobec trzech krajów, które miały "naruszyć obowiązek prawny wynikający z decyzji Rady i (...) zobowiązania wobec Grecji, Włoch i pozostałych państw członkowskich". Oznacza to możliwość nałożenia na Polskę dotkliwej kary finansowej.
Punkt Informacji Europejskiej z okazji Dnia Europy
Przy Pasażu Rudowskiego przy Państwowej Szkole Muzycznej stanął namiot Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct. 9 maja obchodzimy Dzień Europy.
Niezapomniany urok piotrkowskich neonów
Złote czasy piotrkowskich neonów przypadają na drugą połowę lat 60. i pierwszą 70. minionego stulecia. Najbardziej efektowne należały do banku PKO, kawiarni „Jubileuszowa”, sklepu „Elektra” czy restauracji „Kujawianka”. Dziś jeden z najstarszych piotrkowskich neonów jest eksponatem w słynnym Muzeum Neonów w Warszawie. Niebawem będzie on zdobił w stolicy jedną z ulic na Pradze-Południe.
Widelcem po mapie: Grecja i kuchnia kraju wielu bogów
Grecja to kraina o bardzo bogatej kulturze. Kraj ten przyciąga turystów nie tylko ze względu na niezwykłe zabytki czy krajobrazy, ale także przez wzgląd na niesamowitą kuchnię. Typowe greckie przysmaki to połączenie zdrowia i prostoty. Mieszkańcy Hellady w zwyczaju mają spędzać przy stole długie godziny i nie ma się czemu dziwić. Ucztowanie nie znosi pośpiechu, a różnorodność kuchni greckiej może powalić.
Smaki Europy w Szydłowie
Gotowanie i współpraca zagraniczna – z tego słynie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szydłowie. Udało się połączyć obydwa elementy, ponieważ podczas spotkania w ramach projektu „Work Based Learning”, nauczyciel żywienia Marta Romańska zorganizowała warsztaty praktyczne, podczas których uczniowie polscy i łotewscy wspólnie przyrządzali potrawy z sześciu państw europejskich.
Europejski Dzień Języków w „Budowlance”
W poniedziałek piotrkowska „Budowlanka” już po raz czwarty świętowała, razem z innymi Europejczykami, Dzień Języków. Były prezentacje multimedialne, ciekawostki językowe oraz gry i quizy językowe. Największą atrakcją był talent show, w którym uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności taneczne, wokalne i aktorskie w zabawnej oprawie.
16.12.2015 10:25
Cały rok z Europą!
Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Piotrków Trybunalski dziękuje za wspólnie spędzony rok. Warsztaty edukacyjne, seminaria europejskie, Dni Europy i Dzień Przywracania Czynności Serca to tylko niektóre z wydarzeń, podczas których byliśmy z Państwem. Najczęściej jednak spotykaliśmy się z uczniami, którzy wzięli udział w naszych akcjach edukacyjnych.
Planujesz urlop na wschodzie Europy? Skorzystaj z aplikacji!
Jeśli wybierasz się na urlop na wschodzie Europy, a podróż odbywać się będzie autokarem lub busem, Ministerstwo Finansów wraz ze Służbą Celną przygotowało specjalną ofertę. Wiadomo, że czas oczekiwania na przekroczenie przejścia granicznego może chwilę potrwać. Jednak samą kontrolę paszportową można skrócić do niezbędnego minimum. Wszystko dzięki specjalnej aplikacji.
To największy słup reklamowy w środkowej części Polski. Czy „Europa” ma jeszcze szansę?
Nazywany największym słupem reklamowym w środkowej części Polski. Podobno trzyma się tylko na słowo honoru, ewentualnie dzięki podtrzymującym go banerom reklamowym. Piotrkowianie zastanawiają się już nie czy, ale kiedy się zawali.

fot. MW
Wiatr zerwał płytę z dachu „Europy”
Silne porywy wiatru zerwały płytę z dachu budynku po restauracji „Europa”.

fot. KP

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc