Artykuły do tagu: Ekonomia

Chcą rozwiązać Regionalną Izbę Gospodarczą?
Z Regionalną Izbą Gospodarczą nie łatwo się skontaktować. Telefonicznie się nie udało, drogą mailowa również nie. Byli członkowie mówią, że RIG-u właściwie już nie ma. Czy rzeczywiście Izba, która w przyszłym roku obchodziłaby swoje 30-lecie, jest w Piotrkowie Trybunalskim już niepotrzebna?
Nowy inwestor w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Woli Krzysztoporskiej
Nowa w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, ale lokalna w Podstrefie Wola Krzysztoporska ŁSSE. Chodzi o firmę Cermont sp. z o.o. z Woli Krzysztoporskiej, która w poniedziałek (30 stycznia) uroczyście odebrała zezwolenie na działalność w Strefie.
Jak powiększała się strefa euro?
Strefa euro to unia walutowa, do której należy 19 z 28 państw członkowskich Unii Europejskiej, przykład realizacji idei integracji gospodarczej, do której dąży Unia Europejska. O wprowadzeniu wspólnej europejskiej waluty zadecydowano w Traktacie z Maastricht. Unia walutowa jest według tego dokumentu częścią pierwszego z trzech filarów integracji europejskiej.
Strefa zatrudni ok. 1000 osób
W tym roku Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna zatrudni około 1000 osób, o ponad 500 mniej niż w zeszłym roku. Nie oznacza to jednak, że Strefa przestaje się rozwijać.
Kredyty w Piotrkowie za drogie? Pożycz za 0zł i bez BIK
Coraz częściej sięgamy po dodatkowe formy finansowania. Już 13% społeczeństwa spłaca jakiś kredyt lub pożyczkę. Potrzebujemy pieniędzy szybko i bez zbędnych formalności, a umowy muszą być przejrzyste i bezpieczne dla naszego portfela. Którą zatem opcję powinniśmy wybrać- pożyczkę w firmie pożyczkowej czy kredyt gotówkowy w banku? Które rozwiązanie będzie najlepsze w naszym konkretnym przypadku?
Antoni Ptak na liście najbogatszych Polaków
Piotrkowianin Antoni Ptak znalazł się na 11. miejscu rankingu „100 Najbogatszych Polaków” magazynu „Forbes”.
Wykłady z ekonomi dra Piotra Grabowskiego
Dr Piotr Grabowski ekonomista z Gorzkowic, adiunkt Politechniki Częstochowskiej rozpoczął cykl wykładów z ekonomii dla członków Forum Młodych.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc