Artykuły do tagu: Dworzec

W nocy toalety na dworcu zamknięte
- Toaleta na dworcu PKP jest płatna i… to jest dopuszczalne ale to, że jest czynna od 6 rano do 22 to jest skandal! Przecież to jest budynek użyteczności publicznej – skarży się jedna z mieszkanek Piotrkowa Trybunalskiego.
Alarm pożarowy na dworcu kolejowym
Zgłoszenie o pojawieniu się pożaru wpłynęło w czwartek wieczorem do stanowiska kierowania straży pożarnej w Piotrkowie. Sygnał pochodził z czujki monitoringu. Na miejsce natychmiast zadysponowano trzy zastępy strażaków.
13.07.2017 08:34
Trwa remont peronu
Dla podróżnych na stacji w Piotrkowie Trybunalskim odnawiany jest peron i zabytkowa wiata. Efektem będzie wygodniejsza obsługa i utrzymanie historycznego stylu nawiązującego jeszcze do kolei warszawsko – wiedeńskiej. Poza Piotrkowem Trybunalskim PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poprawiają komfort obsługi pasażerów m.in. w Międzyzdrojach, Jeleniej Górze i Włoszczowie - informuje PKP PLK
Trwa remont wiaty na dworcu PKP
Remont zabytkowej wiaty nad peronem pierwszym piotrkowskiego dworca kolejowego nabiera prędkości. Prace zastopowała produkcja filmu, ale robotnicy zdemontowali już zadaszenie wiaty oraz część konstrukcji.
Pasażerowie skarżą się na wyświetlacze
Na niepoprawnie działające wyświetlacze informujące o godzinie odjazdu pociągów, skarżą się podróżni z Piotrkowa. Sprawą zajął się nawet Urząd Transportu Kolejowego.
Andrzej Grabowski na peronie piotrkowskiego dworca
W Piotrkowie wciąż trwają zdjęcia do filmu „Listy do M. Czas niespodzianek”. Prace filmowców skupiły się dziś, we wtorek 28 lutego, na peronach dworca kolejowego. Na planie do Tomasza Karolaka dołączył Andrzej Grabowski. Aktor wciela się w ojca głównego bohatera, czyli Melchiora granego przez Karolaka.
34-letnia piotrkowianka groziła, że zdemoluje sklep
Do sklepu spożywczego w okolicach dworca w Piotrkowie weszła kobieta z zasłoniętą twarzą i zażądała od ekspedientki wydania pieniędzy. Twierdziła, że jeśli nie otrzyma gotówki, to z pomocą znajomych zdemoluje sklep.
8 minut ze Słowackim na piotrkowskim dworcu
W tym roku przypada 90 rocznica nadania głównej ulicy w Piotrkowie imienia Juliusza Słowackiego. Z tej okazji przypominamy wydarzenie, które zainspirowało piotrkowskie władze do uczczenia w ten sposób jednego z trójcy narodowych wieszczów polskich. To było wielkie państwowe widowisko. W Piotrkowie specjalny pociąg wiozący trumnę ze zwłokami Juliusza Słowackiego na Wawel zatrzymał się na osiem minut. Witały go tłumy wiwatujących piotrkowian, wojsko, przedstawiciele lokalnych władz i pobliskiej Łodzi.
Będzie remont wiaty. Wreszcie!
Już w przyszłym roku podróżni na stacji w Piotrkowie Trybunalskim będą mieli do dyspozycji odnowiony peron i wyremontowaną zabytkową wiatę. W środę PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na 4,5 mln zł.
Remont wiaty się opóźni?
Nie było chętnych na wykonanie remontu zabytkowej wiaty nad peronem pierwszym w Piotrkowie, dlatego PKP PLK zmuszone były by przetarg na wykonanie tych prac unieważnić.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc