Artykuły do tagu: CentrumIdei

Koncert akordeonowy w Centrum idei Ku demokracji
W niedzielę 17 czerwca o godz. 18.00 zapraszamy na Dziedziniec Centrum idei Ku demokracji na koncert „Z akordeonem przez świat”.
Podwieczorek z Magdaleną Zawadzką
Kolejne spotkanie z cyklu „Podwieczorek z gwiazdą” odbędzie się na dziedzińcu Centrum idei Ku demokracji w środę 20 czerwca o godz. 19.00. W roli gwiazdy wystąpi znana aktora filmowa, telewizyjna i teatralna Magdalena Zawadzka.
Spotkanie z Krzysztofem Zanussim
W niedzielę 27 maja gościć będziemy w Piotrkowie znanego reżysera Krzysztofa Zanussiego. Inicjatorem spotkania autorskiego jest Uniwersytet Jana Kochanowskiego Filia w Piotrkowie Trybunalskim natomiast wydarzenie odbędzie się na dziedzińcu Idei "Ku Demokracji" o godz. 17.00.
Monika Kuszyńska spotkała się z piotrkowską publicznością
W ramach cyklu spotkań „Podwieczorek z gwiazdą” z piotrkowską publicznością spotkała się Monika Kuszyńska. Piosenkarka i autorka tekstów, była wokalistka zespołów Farenheit i Varius Manx, której muzyczną karierę przerwał wypadek samochodowy, i która po latach powróciła na scenę. Do Piotrkowa przyjechała z mężem Jakubem Raczyńskim. W trakcie spotkania nie zabrakło wspomnień piosenkarki dotyczących początków jej pasji śpiewania, muzycznych idoli czy występu na Eurowizji w 2015 roku.
O kulisach kariery, wypadku i odzyskiwaniu nadziei. Spotkanie z Moniką Kuszyńską
Po raz kolejny zapraszamy na „Podwieczorek z gwiazdą…”. W najbliższy czwartek 17 maja o godz. 19.00 na dziedzińcu Centrum idei Ku Demokracji o kulisach kariery, wypadku i odzyskiwaniu nadziei opowiadała będzie Monika Kuszyńska.
Papierowe ślady dawnego Piotrkowa
Od 22 kwietnia do 16 maja w Galerii „Śnieżne Krużganki” w Centrum idei „Ku Demokracji” prezentowana będzie wystawa „Papierowe ślady dawnego Piotrkowa” ze zbiorów Pawła Kieszczyńskiego.
Jazz tym razem w Centrum idei „Ku Demokracji”
Dobrego jazzu w wykonaniu grupy The Beat Freaks będzie można posłuchać w Centrum idei „Ku Demokracji” 20 kwietnia.
Kartki z kalendarza Piotra Szczepańskiego
W Galerii „Śnieżne Krużganki” od 25 marca do 18 kwietnia prezentowana będzie wystawa fotografii Piotra Szczepańskiego „Kartki z kalendarza 2017”.
Upamiętnią ks. Pecolta w 10. rocznicę jego śmierci
W dziesiątą rocznicę śmierci księdza Tadeusza Pecolta Centrum idei Ku Demokracji w Piotrkowie chce upamiętnić kapłana, honorowego obywatela miasta Piotrkowa, laureata Złotej Wieży Trybunalskiej, laureata medalu "Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata". Centrum liczy na pomoc mieszkańców, którzy posiadają pamiątki związane z księdzem Pecoltem.
Cały Piotrków żył poezją
W środę piotrkowianie świętowali podwójnie. 21 marca to nie tylko pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, ale także Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji Centrum idei Ku Demokracji przygotowało dla mieszkańców wiele atrakcji. Od samego rana uczniowie z piotrkowskich szkół zadbali o to, by umilić czas pasażerom komunikacji miejskiej, recytując wiersze w autobusach. Wolontariusze mieli ze sobą małe tomiki poezji, które wręczali wszystkim podróżującym.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat