Artykuły do tagu: Bezdomni

Policja przerwała gehennę bezdomnego
Rozbój, kradzież i groźby karalne – to wszystko zafundował 30-latek swojemu starszemu koledze. Obaj mężczyźni są bezdomni.
Wychłodzeni i zmarznięci. Pomogli im policjanci
Funkcjonariusze policji odnaleźli w poniedziałek na terenie gminy Sulejów dwie zziębnięte i narażone na wychłodzenie osoby. Ich życiu i zdrowiu na szczęście nie grozi niebezpieczeństwo.
W noclegowni coraz więcej osób
Aż 14 osób w ciągu zaledwie dwóch dni trafiło do piotrkowskiej noclegowni. Schronisko przy ul. Wroniej przyjmuje każdego, kto potrzebuje pomocy. Nawet osoby pod wpływem alkoholu. Rekordzista miał ponad 4 promile.
Widzisz? Reaguj! Jeden telefon może uratować czyjeś życie
W ciągu ostatniej doby w Polsce z powodu wychłodzenia zmarło 7 osób. Od 1 listopada w całym kraju życie straciły w ten sposób 53 osoby. Nie przechodźmy obojętnie obok człowieka śpiącego na ławce.
Śmiertelne skutki libacji
Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 51-letniego radomszczanina. Zatrzymano czterech podejrzanych.
Już ponad 80 osób w piotrkowskiej noclegowni
Coraz dłuższe noce i coraz niższe temperatury -- trudny okres dla osób bezdomnych dopiero się rozpoczął, a powoli nadchodzi zima. W piotrkowskim ośrodku przy ulicy Wroniej zatrzymało się w tej chwili ponad 80 osób, ale kierownictwo zapewnia, że jest w stanie przyjąć więcej osób bez dachu nad głową.
Dworzec dla podróżnych czy bezdomnych?
Śpią na ławkach, piją alkohol, snują się po peronach bez celu. Bezdomni na dworcu PKP w Piotrkowie zadomowili się na dobre. Korzystają nawet z dworcowej toalety. - Myją się tu, piorą, załatwiają. Użeramy się z tym już ze dwa lata - żali się jedna z pań sprzątających.
Uratowali z pożaru dwóch bezdomnych
Na poddaszu jednego z pustostanów przy ulicy Mireckiego w Tomaszowie policjanci zobaczyli płomienie. Weszli do płonącego budynku, w jednym z pomieszczeń zauważyli dwóch śpiących na kanapie mężczyzn.
Spał w zrujnowanym budynku, leżała pijana na śniegu – policjanci uratowali im życie
Policjanci z Sulejowa znaleźli w starym, zrujnowanym budynku 65-letniego mężczyznę śpiącego na łóżku. W pomieszczeniu panował mróz. Bezdomny został odwieziony do noclegowni. Policjanci prawdopodobnie uratowali mu życie.
Mieszkaniec znalazł bezdomnego w śmietniku
O dużym szczęściu może mówić bezdomny mężczyzna, którego mieszkaniec zauważył w piątek leżącego w osiedlowym śmietniku. Powiadomieni o znalezisku strażnicy miejscy zobaczyli w kontenerze przysypanego śmieciami człowieka.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc