Artykuły do tagu: Belchatow

Już po raz 43. ulicami Bełchatowa i okolic 20 sierpnia przejedzie najstarszy wyścig kolarski, „Memoriał Henryka Łasaka”. Rywalizacja upamiętnia legendarnego trenera polskich kolarzy.
Triathlon Energy. Wystąpią utrudnienia w ruchu
Już w najbliższą niedzielę w Bełchatowie i w okolicach miasta odbędzie się "Triathlon Energy". To kolejna odsłona cyklicznej imprezy, skupiającej miłośników biegania, pływania i jazdy na rowerze. Na czas trwania zawodów wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu i transporcie publicznym. Szczegóły na grafikach.
Czy rząd zrezygnuje z inwestycji w Złoczewie? Co z
Niedługo skończą się zasoby węgla brunatnego w okolicach Bełchatowa, dlatego od lat mówi się o wydobywaniu tego surowca ze złoża pod Złoczewem. Wówczas wiele miejsc pracy w regionie zostałoby uratowanych. Tymczasem rządzący nie podjęli jeszcze żadnej oficjalnej decyzji w tej sprawie. Do sprawy wracają dziennikarze wtorkowej „Rzeczpospolitej” (dodatek „Ekonomia i Rynek”).
Trzy Urzędy Skarbowe z woj. łódzkiego wyróżnione
Już po raz 15. przedsiębiorcy wybrali najbardziej profesjonalne i przyjazne urzędy skarbowe. Wśród 70-ciu wyróżnionych znalazła się „Skarbówka” w Bełchatowie.
Łódzkie wyróżnione przez National Geographic
Miesięcznik podróżniczy National Geographic wybrał 11 najciekawszych miejsc turystycznych w Polsce. Na liście w prestiżowym gronie znalazły się, aż dwie atrakcje z województwa Łódzkiego.
Dziewczęcy chór z Węgier z koncertami w regionie
Od 6 do 9 lipca w wielu miejscowościach naszego regionu będzie można usłyszeć dziewczęcy chór z Węgier. Zaśpiewają w: Moszczenicy, na Podklasztorzu i w Sulejowie, w Bełchatowie, Kleszczowie, Piotrkowie Trybunalskim oraz w Kościele oo. Jezuitów w Łodzi.
Chciał dorobić do emerytury, więc okradał sklepy budowlane
Kradł artykuły przemysłowe i sprzęt elektroniczny, a następnie sprzedawał je w internecie. Chciał tym samym... dorobić sobie do emerytury. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie przedstawili 64-letniemu mężczyźnie zarzuty kradzieży sklepowych - teraz "przedsiębiorczemu" 64-latkowi grozi 5 lat więzienia. Niewykluczone, że sprawa może mieć charakter rozwojowy.
Ile mamy ścieżek rowerowych?
W Piotrkowie mamy ok. 22 kilometrów ścieżek rowerowych. Dużo czy mało? W porównaniu z Bełchatowem na pewno to drugie.
Była pijana, wiozła dzieci
Była kompletnie pijana, prowadziła samochód i... wiozła ze sobą dwuletnie bliźniaczki. Bełchatowscy policjanci zatrzymali nieodpowiedzialną kierującą. Kobieta usłyszała już zarzuty.
Bełchatów. Jakie nazwy po dekomunizacji?
Zamiast 9 Maja - rotmistrza Witolda Pileckiego, ulicę 19 Stycznia zastąpi ulica prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, zamiast Wincentego Rzymowskiego - księdza Teodora Kwarta, a w miejsce Józefa Wieczorkiewicza - Danuty Siedzikówny ps. "Inka". W związku z ustawą dekomunizacyjną w Bełchatowie właśnie w ten sposób mogą zmienić się nazwy aż 4 ulic.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc