Artykuły do tagu: Belchatow

Była pijana, wiozła dzieci
Była kompletnie pijana, prowadziła samochód i... wiozła ze sobą dwuletnie bliźniaczki. Bełchatowscy policjanci zatrzymali nieodpowiedzialną kierującą. Kobieta usłyszała już zarzuty.
Bełchatów. Jakie nazwy po dekomunizacji?
Zamiast 9 Maja - rotmistrza Witolda Pileckiego, ulicę 19 Stycznia zastąpi ulica prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, zamiast Wincentego Rzymowskiego - księdza Teodora Kwarta, a w miejsce Józefa Wieczorkiewicza - Danuty Siedzikówny ps. "Inka". W związku z ustawą dekomunizacyjną w Bełchatowie właśnie w ten sposób mogą zmienić się nazwy aż 4 ulic.
Co dalej z odkrywką w Złoczewie?
Narastają wątpliwości w sprawie utworzenia kopalni Złoczew. Wobec unijnych planów zaostrzenia przepisów dotyczących emisji dwutlenku węgla inwestycja cały czas nie jest pewna. Jeden z wariantów zakłada, że elektrownia w Bełchatowie - zamiast złoczewskim węglem brunatnym - zasilana będzie węglem kamiennym, sprowadzanym... ze Śląska.
Dźgnął nożem przechodnia i uciekł do kościoła
Młody bełchatowianin zauważył mężczyznę, który szedł chodnikiem, trzymając w ręku nóż. 21-latek zwrócił uwagę mężczyźnie, który wymachiwał niebezpiecznym narzędziem w bezpośrednim sąsiedztwie boiska, gdzie bawiły się dzieci. Mężczyzna tak się zdenerwował, że rzucił się na 21-latka. Zadał mu cios w szyję, potem uciekł.
Które miasta mają szansę na rozwój?
Tomaszów, Bełchatów, Radomsko czy wreszcie Piotrków. Które z tych miast byłego województwa piotrkowskiego ma szansę na większy rozwój? Wydaje się, że trybunalski gród, ale czy aby na pewno?
03.05.2017 14:20
Zabili nożem kuchennym
64-letniego mężczyznę, poruszającego się na wózku inwalidzkim, zabili nożem kuchennym. Jeszcze tego samego dnia byli już w rękach policji. 25-latek odpowie za zabójstwo, bo to on zadawał ciosy. Jego ojciec odpowie za poplecznictwo, zacieranie śladów i pomoc zabójcy.
Policja zabezpieczyła kontrabandę i amfetaminę
Policja przechwyciła 42 kg elementów gotowych do pocięcia papierosów, ponad 16 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy oraz amfetaminę. Zatrzymano 3 osoby. Straty Skarbu Państwa związane z uszczupleniem w podatku VAT i akcyzie oszacowano na 57 tysięcy złotych.
Pijany, agresywny i wulgarny rowerzysta chciał przekupić policjantów
Bełchatowscy policjanci zatrzymali rowerzystę, który - zamiast korzystać z drogi rowerowej - wyjechał na "czołówkę" z policyjnym radiowozem. Mało tego, mężczyzna był pijany, agresywny i próbował przekupić policjantów kwotą 2000 złotych. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.
Zaatakował przechodnia, bo pokłócił się z żoną
Policjanci z Bełchatowa zatrzymali 40-latka, który bez powodu zaatakował przechodnia. Napastnik miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Tłumaczył mundurowym, że w ten sposób chciał odreagować swoją złość po kłótni z żoną.
Do 5 lat za kradzież drzew
Wycięli i ukradli z zalesionych działek ponad 30 sztuk dębów i brzóz wartości ponad 14 tys. zł. Mieszkańcom powiatu bełchatowskiego grozi teraz do 5 lat więzienia.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc