Artykuły do tagu: AndrzejJaros

Wolbórz. Ponad 200 tysięcy złotych na drogi
Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros odebrał czek na 205.000,00 zł. Pieniądze trafią na drogi. Dotacja, którą symbolicznie wręczyli poseł na Sejm RP Anna Milczanowska oraz wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk związana jest z wnioskiem gminy w ramach Rządowego Programu Wsparcia Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Na 145 złożonych tylko 34 otrzymały wsparcie, w tym Wolbórz.
13.06.2018 16:07
Naukowcy w Wolborzu
Grupa 31 osób z Klubu Akademickiego Polskiej Akademii Nauk w środę odwiedziła Wolbórz. Naukowcy, profesorowie i doktorzy, od 30 lat zrzeszeni w Klubie Akademickim działającym przy PAN, poznają region podczas organizowanych wycieczek. W tym roku przyjechali do Wolborza w ramach kolejnego projektu realizowanego w 100. lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Marszałek Piłsudski będzie miał swój pomnik w Wolborzu
Radni Rady Miejskiej przyjęli we wtorek 27 lutego podczas kolejnej sesji uchwałę o budowie w centrum Wolborza pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego. Decyzja była jednogłośna.
Robert Grudzień „Zasłużony dla Wolborza”
Znanemu muzykowi i dyrektorowi wielu festiwali statuetkę „Zasłużonego dla Wolborza” wręczono podczas Koncertu Noworocznego jaki odbył się w piątek w Wolborskim Centrum Kultury. W trakcie imprezy burmistrz Andrzej Jaros podsumował miniony rok i przedstawił plany inwestycyjne na 2018.
O niepodległości w podstawówce
"100-lecie Niepodległości Polski 1918-2018. Mundurowi w służbie Ojczyźnie" - prelekcji pod takim tytułem przygotowanej przez Grupę Historyczno-Edukacyjną "Szare Szeregi" z zaciekawieniem słuchała młodzież Szkoły Podstawowej oraz gimnazjaliści w Wolborzu.
Burmistrz Wolborza odznaczony
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznał burmistrzowi Wolborza Andrzejowi Jarosowi brązowy medal „Za zasługi dla policji”. Wolborski włodarz odznaczenie odebrał z rąk wojewody łódzkiego Zbigniewa Raua.
W Bogusławicach Hubertowe święto
Setki osób przybyło do Stada Ogierów w Bogusławicach na tradycyjnego Hubertusa. Były: gonitwa za lisem, konne pokazy oraz znakomite jadło.
Wolbórz. Remonty w szkołach dobiegają końca
Trwają ostatnie prace porządkowe w szkołach na terenie gminy Wolbórz. Pierwszy dzwonek w klasach usłyszymy w tym roku – tak jak w całym kraju - w poniedziałek 4 września.
Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros wyróżniony na historycznej Orawie
Pasterski Róg, symbol współpracy i jedno z najważniejszych wyróżnień Ziemi Orawskiej otrzymał Andrzej Jaros burmistrz Wolborza od Antoniego Karlaka wójta partnerskiej Jabłonki. Wyróżnienie to jest podsumowaniem 10 lat współpracy między gminami.
Wolbórz. Strategia rozwiązywania problemów
Jakie zagrożenia pojawiają się na terenie gminy Wolbórz, jakie kierunki wybrać by zapobiegać zagrożeniom społecznym? Rozpoczęły się prace nad Strategią Rozwiązywania Problemów Społecznych w gminie Wolbórz na lata 2017 - 2023.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat