Artykuły do tagu: Aleksandrow

Dożynki w gminie Aleksandrów
Rolnicy mówią, że to najważniejsze święto w całym roku. Jego symbolem jest chleb, który oznacza urodzaj, dostatek, szacunek i oddanie dla ziemi, jest też nieodłącznym elementem polskiej gościnności. W niedzielę 19 sierpnia rolnicy z gminy Aleksandrów dziękowali za tegoroczne zbiory.
Gminne Święto Plonów w Aleksandrowie
19 sierpnia w Aleksandrowie odbędą się dożynki połączone z festynem rodzinnym. Gwiazdą wieczoru będzie Power Play.
Przebudowa strażnicy w gminie Aleksandrów
W miejscowości Stara przebudowywana jest strażnica. Gmina pozyskała na ten cel 85 procentowe dofinansowanie z Unii Europejskiej.
Pierwszy Folk Festiwal w Aleksandrowie
W Aleksandrowie królował folk. To wszystko za sprawą pierwszego Folk Festiwalu, który zorganizowany został w niedzielę na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej.
Budowa świetlicy w Dąbrowie nad Czarną
Do końca roku ma powstać świetlica w Dąbrowie nad Czarną. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem.
Folk Festiwal w Aleksandrowie
Folk Festiwal po raz pierwszy odbędzie się w Aleksandrowie w powiecie piotrkowskim. Impreza rusza 5 sierpnia o godzinie 15.00 na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej.
Kolejne wakacyjne spotkanie dla całych rodzin w gminie Aleksandrów. 29 lipca o godzinie 17.00 zorganizowany zostanie Rodzinny Dzień Sportu połączony z Turniejem Piłki Siatkowej "Siatkówka na medal". Impreza odbędzie się na boisku sportowym w Aleksandrowie, gdzie dla wszystkich uczestników przygotowano wiele atrakcji.
Konferencja, spływ i wycieczka krajoznawcza
W dniach 13-15 lipca na terenie gminy Aleksandrów we współpracy z oddziałem PTTK w Żarnowie zorganizowano trzy imprezy: konferencję popularno – naukową „Potencjał turystyczny Środkowego Nadpilicza”, spływ kajakowy na trasie Stobnica – Ostrów oraz wycieczkę krajoznawczą połączoną ze zdobywaniem punktów do Turystyczno – Krajoznawczej Odznaki Gminy Aleksandrów.
Festiwal Kulinarno – Historyczny w Aleksandrowie
W Skotnikach odbył się Festiwal Kulinarno - Historyczny połączony z obchodami Dnia Rodziny. Motywem przewodnim wydarzenia była tematyka związana z epoką średniowiecza.
Rodzinny Rajd Rowerowy w Aleksandrowie
22 lipca w gminie Aleksandrów odbędzie się VIII Rodzinny Rajd Rowerowy. Start sprzed Urzędu Gminy o 15:30.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat