Artykuły do tagu: Aeroklub

07.12.2017 07:11
Mikołaje prosto z nieba
Dwudziestu czterech Mikołajów wyskoczyło z samoloty Sky Van na piotrkowskim niebie. Sky Force Polskie Centrum Spadochronowe na lotnisku Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej zorganizowało mikołajkowe Hangar Party. W spotkaniu uczestniczyło ponad 120 pilotów, skoczków spadochronowych i przyjaciół tej największej strefy zrzutu w Polsce.
Atak terrorystyczny, awaryjne lądowanie i ratowanie rannych na lotnisku w Piotrkowie
Terrorysta przystawił nóż do gardła pilota, na pokładzie samolotu Skyvan było kilkadziesiąt osób. Maszyna musiała lądować awaryjnie, niektórzy pasażerowie wyskakiwali z samolotu, niektórym nie otworzył się spadochron. Było wielu rannych. Do tego lądujący Skyvan zahaczył o stojący na płycie lotniska samochód, doszło do pożaru.
01.08.2017 08:28
Latali nad Zalewem
Dwa samoloty akrobacyjne EDGE 540 latające dla Red Bull`a i śmigłowiec Bolkow BO105 latały w minioną niedzielę nad Zalewem Sulejowskim.
28.07.2017 06:38
AIR-2-AIR w Aeroklubie
W niedzielę 30 lipca na lotnisko Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej zjadą najlepsi w Polsce fotografowie specjalizujący się w fotografowaniu samolotów w locie.
Festiwal FLY FEST ZA NAMI!
Czwarta edycja festiwalu Fly Fest zakończona. Tradycyjnie festiwal odbywał się na płycie lotniska Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej. Prowadził go Tadeusz Sznuk.
FLY FEST już w ten weekend!
Już po raz czwarty spotkamy się na lotnisku Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej. W programie dużo samolotów w powietrzu i na ziemi oraz wiele innych atrakcji. Zapraszamy na największy lotniczy piknik w centralnej Polsce.
07.11.2015 10:08
Odlotowy pomysł powiatu
Powiat piotrkowski będzie kształcić lotników. Już w przyszłym roku w szkołach, których organem prowadzącym jest Starostwo mają zostać uruchomione dedykowane żegludze powietrznej kierunki kształcenia. Istniejący od ponad 100 lat Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej z lotniczymi tradycjami, ogromnym doświadczeniem i wykwalifikowaną kadrą instruktorską zapewni praktyczną naukę zawodu, natomiast baza dydaktyczna będzie się znajdować w powiatowych placówkach oświatowych.
Uczczą pamięć pioniera spadochroniarstwa
Z okazji 90. rocznica tragicznej śmierci Węgra Eugeniusza Sziklay’a w Piotrkowie Trybunalskim, Komitet Organizacyjny wraz z honorowym konsulem generalnym Węgier i Aeroklubem Ziemi Piotrkowskiej postanowili przypomnieć i uhonorować postać pioniera światowego spadochroniarstwa.
Wkrótce LOT rozpocznie szkolenie na lotnisku w Piotrkowie
Już w sierpniu rozpoczną się zajęcia w szkole pilotażu, którą LOT postanowił uruchomić na piotrkowskim lotnisku.
Fly Fest z niespodzianką
Myśliwce F-16 Fighting Falcon z 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku oraz loty akrobatyczne w wykonaniu Artura Kielaka będą głównymi atrakcjami tegorocznego święta lotnictwa w Piotrkowie Trybunalskim.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat