Artykuły do tagu: 2017

Więcej kradzieży samochodów, ale mniej gwałtów. Piotrkowska policja podsumowała 2017 rok
2502 przestępstwa zarejestrowała Komenda Policji w Piotrkowie w 2017 roku. To o 542 mniej niż rok wcześniej. Wykrywalność przestępczości plasuje się na poziomie 66,4% (w 2016 - 65%).
Sulejów. Sport, kultura, turystyka – to był udany rok
W „Zielonym Gościńcu” we Włodzimierzowie w piątek podsumowano działalność kulturalno-sportowo-turystyczną gminy Sulejów za 2017 rok. W uroczystości uczestniczyli m.in. wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej i prezes łódzkiego oddziału Polskiego Związku Bokserskiego.
Subiektywne podsumowanie roku
Koniec roku to zawsze okazja do podsumowań. Dziennikarze, publicyści, politycy, sportowcy itd itp wybierają najważniejsze wydarzenia, które ich zdaniem zapisały się w pamięci ludzi. Takie małe resume zrobiliśmy i my...
Czym żył Piotrków Trybunalski w 2017 roku?
To nie był łatwy rok. Przez całe 12 miesięcy zmagaliśmy się z problemami w służbie zdrowia. W samorządzie trwały kłótnie o mediatekę. Do tego we znaki dawały nam się jesienne orkany. Tych lepszych chwil było jednak znacznie więcej. Piotrkowianin został wicemistrzem świata w zapasach, przez okrągły rok świętowaliśmy 800-lecie miasta, gościliśmy prezydentów Polski i Węgier, grały i śpiewały dla nas największe gwiazdy muzyki. Jest co wspominać…
Tym razem puchar Piotrcovii pojechał na Śląsk
Zagłębie Sosnowiec zwyciężyło w tegorocznej edycji halowego turnieju piłkarskiego Piotrcovia Cup. Rywalizowało w nim osiem zespołów z rocznika 2006, oprócz wymienionego zespołu ze Śląska, były to także dwa zespoły UKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski, Mazovia Tomaszów Mazowiecki, dwa zespoły Widzewa Łódź, RAP Radomsko oraz KS Stradom Częstochowa.
Piotrkowianie już świętują
Prawie 200 osób śpiewało w piątek wieczorem pieśni patriotyczne z Chórem Jana z Ręczna w Zamku Królewskim. Usłyszeliśmy takie piosenki jak: „Rota”, „Wojenko, wojenko”, czy „Czerwone maki na Monte Cassino”, ale rozpoczęto oczywiście od Mazurka Dąbrowskiego.
Dyskusje o gospodarce też mogą być pasjonujące
Największa gospodarcza impreza w regionie - Europejskie Forum Gospodarcze - Łódzkie 2017, czyli cykl spotkań, warsztatów i prelekcji dla regionalnych i europejskich środowisk gospodarczych, powoli się kończy. Po raz kolejny to była niepowtarzalna okazja do wymiany doświadczeń, integracji i wzmacniania relacji biznesowych.
„Wieś się zmienia, jest coraz aktywniejsza”
Po raz drugi Dożynki Powiatowe powiatu piotrkowskiego odbyły się w Moszczenicy. Najpierw odprawiono mszę świętą w Parafii Podwyższenia Św. Krzyża w Moszczenicy, następnie w Amfiteatrze GOKiS rozpoczął się tradycyjny ceremoniał dożynkowy. Dożynkom towarzyszyły targi branż IT, rolnej, spożywczej, przetwórstwa drewna i energetyki. Ponadto można było odwiedzić stoiska poszczególnych gmin oraz powiatowych szkół ponadgimnazjalnych. Rozstrzygnięto również konkursy na wieniec dożynkowy oraz kulinarny pod hasłem Garnek Smaków Ziemi Piotrkowskiej, a tytułem Zasłużony dla Powiatu Piotrkowskiego wyróżniono działacza społecznego z gminy Wola Krzysztoporska Wiesława Wawrzyńczaka.
IX PiotrkOFF Art Festival rozpoczęty
Koncert zespołu kIRk zainaugurował IX PiotrkOFF Art Festival, tym razem imprezę otwarto nie w Kościele Ewangelicko-Augsburskim, a w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Jerozolimskiej.
Przebiegli prawie 1000 km w cztery dni
W czwartek po południu polscy i niemieccy biegacze, biorący udział w projekcie ESPIOT 2017 dobiegli do celu. Przypomnijmy, pokonując trasę ok. 1000 kilometrów, członkowie Piotrkowskiego Klubu Biegacza Endorfina i niemieckiego klubu Lima Prima chcieli uczcić 25. rocznicę podpisania umowy partnerskiej pomiędzy miastami, a także 800-lecie Piotrkowa.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc