Artykuły do tagu: 11Listopada

Aleksandrów. 99 lat temu odzyskaliśmy niepodległość
11 listopada 2017 roku w kościele parafialnym w Dąbrówce odbyły się gminne uroczystości upamiętniające 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Patriotyczny koncert z okazji Święta Niepodległości w Woli Krzysztoporskiej
Patriotyczny koncert w Gminnym Ośrodku Kultury połączony z występami dzieci był częścią drugiego dnia obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Woli Krzysztoporskiej.
Piąty Bieg Niepodległości w Woli Krzysztoporskiej
Ponad 100 osób biegiem świętowało 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. V Bieg Niepodległości w Woli Krzysztoporskiej wygrał – podobnie jak w roku ubiegłym - Dawid Magiera z Woli Krzysztoporskiej.
Wola Krzysztoporska: Bieg i koncert z okazji Święta Niepodległości
Bieg na dystansie 1918 metrów i patriotyczny koncert – tak w gminie Wola Krzysztoporska mieszkańcy obchodzić będą Narodowe Święto Niepodległości.
Bieg Niepodległości w Woli Krzysztoporskiej
Już po raz czwarty rocznicę powrotu Polski na mapy Europy uczczono w Woli Krzysztoporskiej Biegiem Niepodległości. Wzięło w nim udział około 80 uczestników.
11 listopada 1918 roku. Co się wtedy stało...
Data 11 listopada uznawana jest za początek II Rzeczypospolitej. To 98 lat temu Polska ponownie uzyskała niepodległość. Dlaczego akurat ten dzień był aż tak ważny?
W Woli Krzysztoporskiej pobiegną dla Niepodległej
Już po raz czwarty w Woli Krzysztoporskiej Narodowe Święto Niepodległości mieszkańcy uczczą biegiem na nieprzypadkowym dystansie 1918 m. A po południu na artystyczne występy zaprasza Gminny Ośrodek Kultury.
Zobacz, jak wyglądały obchody Narodowego Święta Niepodległości w Piotrkowie Trybunalskim
Miejskie obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się jak co roku od mszy świętej w kościele ojców Bernardynów.
Kto jest dla nas bohaterem narodowym?
Z reguły w podobnych rankingach organizowanych przed Świętem Niepodległości wygrywa Józef Piłsudski. Ewentualnie Jan Paweł II. W Maglu było zupełnie inaczej.
W Woli Krzysztoporskiej pobiegną dla ojczyzny
Najpierw bieg, później koncert. Tak 11 listopada w gminie Wola Krzysztoporska obchodzić będą Narodowe Święto Niepodległości.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc