Wola Krzysztoporska

Wola Krzysztoporska

Ustaw lokalizację
Wola Krzysztoporska: Zapraszają na koncert noworoczny
Już w najbliższą niedzielę, 21 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej odbędzie się koncert noworoczny. Początek o godzinie 18.00 w sali widowiskowej GOK (ul. Południowa 2).
WOŚP w Woli Krzysztoporskiej: Ubiegłoroczny rekord pobity!
Lot widokowy samolotem, spotkanie ze Sławomirem, koszulka reprezentacji Polski w piłkę nożną - między innymi takie „hity” licytowano w Woli Krzysztoporskiej podczas aukcji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki ofiarności tych, którzy 14 stycznia zdecydowali się przyjść do Gminnego Ośrodka Kultury, udało się zebrać na rzecz Orkiestry więcej niż w ubiegłym roku.
WOŚP w Woli Krzysztoporskiej: Lot widokowy samolotem i spotkanie ze Sławomirem
Między innymi takie „hity” licytowane będą w Woli Krzysztoporskiej podczas aukcji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jej finał już w najbliższą niedzielę (14 stycznia).
Służby podsumowały święta
Policja i straż pożarna podsumowały okres świąt Bożego Narodzenia. W Piotrkowie i powiecie doszło do kilku wypadków i kilkudziesięciu kolizji, zatrzymano nietrzeźwych kierowców, a strażacy wyjechali do pożaru w gm. Wola Krzysztoporska. Na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych.
Karty usług, czyli Urząd Gminy przyjazny mieszkańcom
Masz do załatwienia ważną sprawę w urzędzie i nie wiesz, od czego zacząć? Wystarczy w Biuletynie Informacji Publicznej gminy Wola Krzysztoporska odszukać tzw. kartę usługi i sprawdzić, co po kolei należy zrobić. Na stronie dostępne są także wzory potrzebnych wniosków.
Harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju
Tuż przed świętami Bożego Narodzenia harcerze z 8 DH Trop z Woli Krzysztoporskiej odwiedzili tutejszy Urząd Gminy, by przekazać Betlejemskie Światło Pokoju.
W Gąskach budują Dom Ludowy
W miejscowości Gąski w gminie Wola Krzysztoporska powstaje obiekt, w którym mieszkańcy wreszcie będą mogli spotykać się, organizować zabawy integracyjne czy działać w lokalnych stowarzyszeniach (KGW). W centrum wsi budują Dom Ludowy!
Mikołajkowy turniej siatkarski w Bujnach
Prawie 60 siatkarzy amatorów wzięło udział w Mikołajkowym Turnieju Piłki Siatkowej Mężczyzn, który 15 grudnia rozegrano w Szkole Podstawowej Bujnach.
Dzięki współpracy mają nowy most
Zakończono budowę mostu na rzece Grabi w miejscowości Żądło. Funkcjonujący dotychczas stary most o podkładzie drewnianym zlokalizowany był na pograniczu dwóch jednostek samorządowych – gmin Grabica i Wola Krzysztoporska. Problem niszczejącego mostu narastał przez wiele lat, a jakiekolwiek próby podjęcia współpracy przez władze obu gmin nie przynosiły oczekiwanych rezultatów. Dopiero w lipcu 2015 roku udało się podpisać porozumienie pomiędzy samorządami w sprawie budowy nowego mostu w ciągu drogowym Kobyłki-Żądło. Gmina Grabica podjęła się wykonania inwestycji. Dokument ten pozwolił zainteresowanym stronom na podpisanie umowy dotyczącej udzielenia przez gminę Wola Krzysztoporska pomocy finansowej gminie Grabica jako inwestorowi.
Razem od 50, 60 i 65 lat
19.12.2017 06:23
Razem od 50, 60 i 65 lat
Są dla nas wzorem i dowodem na to, że zachowując wierność słowom przysięgi, można szczęśliwie przeżyć razem kilkadziesiąt lat. Dziewiętnaście par małżeńskich z terenu gminy Wola Krzysztoporska świętowało złote i diamentowe gody.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc