Żydowskie pieśni w Miejskiej Bibliotece Publicznej

ePiotrkow Utworzono: Czwartek, 12 października 20170 668
Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika zaprasza na koncert pamięci żydowskich mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego, który odbędzie się 18 października o godz. 17.00 w czytelni dla dorosłych MBP przy ul. Jerozolimskiej 29.

Koncert z udziałem Olgi Avigail Mieleszczuk, artystki mieszkającej na stałe w Izraelu, odbędzie się z okazji 70. rocznicy likwidacji getta w Piotrkowie Trybunalskim. W repertuarze żydowskie i polskie tanga, chasydzkie niguny, pieśni szabatowe. Muzyce towarzyszyć będą wspomnienia piotrkowskich Żydów.

 

 


Olga Avigail Mieleszczuk

Pieśniarka i badaczka wschodnioeuropejskich tradycji muzycznych. Specjalizuje się w muzyce żydowskiej. Śpiewa w Jidisz i po hebrajsku. Obecnie mieszka w Jerozolimie. Występuje w Europie, Izraelu, Stanach Zjednoczonych, Rosji i Kanadzie. W październiku bieżącego roku zostanie wydana jej trzecia płyta Yiddish Tango.

 

Grzegorz Bożewicz - akordeon cyfrowy

Akordeonista, wirtuoz bandoneonu, pianista, pedagog. Ukończył UMFC w Warszawie. Koncertuje solowo, kameralnie, ale również z towarzyszeniem orkiestr i chórów, m.in. na scenach Studia Koncertowego Polskiego Radia, Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu oraz Filharmonii Narodowej w Warszawie. Wspaniały interpretator tanga argentyńskiego i polskiego przedwojennego. Członek zespołu Yiddish Tango.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc