Chrobry lepszy od Piotrkowianina

PiotrkowianinKraj Sobota, 09 grudnia 201710
W przedostatnim ligowym spotkaniu w tym roku Piotrkowianin przegrał z Chrobrym Głogów 28:30 (12:14), gospodarze rozstrzygnęli losy tego pojedynku dopiero w końcówce, która była wyjątkowo emocjonująca.

Wynik spotkania, którego odbyło się w Głogowie otworzył Szymon Woynowski, jednak później inicjatywę przejęli gospodarze, którzy wygrali pierwszą połowę 14:12. Druga część tego pojedynku wyglądała podobnie. W 53. minucie spotkania piotrkowianie zdołali wyrównać (25:25), końcówka należała jednak do gospodarzy, choć zdaniem przedstawicieli Piotrkowianina sędziowie podjęli kilka niezrozumiałych decyzji, protestować próbowali m.in. kierownik Przemysław Berliński, który został ukarany żółtą kartką i trener Dmytro Zinchuk, który z kolei otrzymał dwie minuty kary.

W środę, 13 grudnia Piotrkowianin rozegra ostatni mecz w tym roku, tym razem we własnej hali zmierzy się z Pogonią Szczecin. Początek tego spotkania o godzinie 18.30.

Chrobry Głogów 30:28 (14:12) Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Procho, Schodowski - Swat 5/2, Pacześny 5, Woynowski 3, Tórz 3, Mróz 2, Iskra 2, Góralski 2, Andreou 2, Makowiejew 2, Surosz 1, Pożarek 1, Kaźmierczak.