Zatoki autobusowe, ruch okrężny, ścieżka rowerowa przy DK 12. Kiedy powstaną?

ePiotrkowRegion Utworzono: Wtorek, 05 grudnia 201759 7767
Nadal nie wiadomo, kiedy zrealizowany zostanie plan inwestycyjny mający na celu poprawę bezpieczeństwa na DK 12 na odcinku Piotrków - Sulejów. Mowa o czterech propozycjach łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, przedstawionych trzy miesiące temu na spotkaniu poświęconym budowie drogi ekspresowej S12.

Przypomnijmy, że na wrześniowym spotkaniu, na którym pojawili się przedstawiciele GDDKiA, samorządowcy oraz mieszkańcy gminy Sulejów i powiatu piotrkowskiego, dyrektor Maciej Tomaszewski przedstawił cztery propozycje, zakładające wybudowanie 10 zatok autobusowych (szacowany koszt 1,5 mln złotych), odwodnienie i przebudowę DK 12 w Sulejowie (8,4 mln), budowę ścieżki rowerowej między Piotrkowem i Przygłowem (3,75 mln) oraz zmianę organizacji ruchu przez przebudowę wyspy rozdzielającej drogi 74 i 12 w Sulejowie (11 mln złotych).

 

 

Od narady w Sulejowie w przyszłym tygodniu miną równe trzy miesiące, ale w kwestii wdrożenia rozwiązań zmieniło się niewiele... a właściwie nie zmieniło się nic. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Maciejem Zalewskim, rzecznikiem prasowym łódzkiej GDDKiA.  

- Zgodnie z założeniami, jakie zadeklarował na wrześniowym spotkaniu Pan Dyrektor Maciej Tomaszewski, został przygotowany przez nas plan inwestycyjny, mający poprawić sytuację w Sulejowie. Zgodnie z procedurą plan ów został zgłoszony do naszej Centrali i dalej do resortu któremu podlegamy, aby trafić do Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Aktualnie czekamy na zatwierdzenie planów i jeśli odpowiedź na naszą propozycję będzie pozytywna, umożliwi nam to przystąpienie do realizacji zamierzeń. Na dziś nie sposób jednak deklarować konkretnego terminu

odpisał nam. 

Przypomnijmy, że - zgodnie z deklaracjami GDDKiA - droga S12, omijająca Sulejów, powstanie najwcześniej za 5 lat. 

 


Zainteresował temat?

5

1


Komentarze (59)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

empatyczna ~empatyczna (Gość)przedwczoraj, 10:05

A może przypatrzcie się drugiej stronie Pilicy. Tam też komuś zależy nad takim, a nie innym wariantem. Przecież trzeba sprzedać ziemię w dobrej cenie -)

10


godlem ~godlem (Gość)05.12.2017 13:28

to super .... może te wszystkie zarządy sprowadzą się do Sulejowa i sami zobaczą tu już nie ma tygodnia bez wypadku a Oni się tylko zastanawiają ile ludzi ma jeszcze zginąć albo ponieść straty materialne tylko mówią o bezpieczeństwie a ty nadal jest jak jest a ścieżka rowerowa to rzeczywiście jest rozwiązanie dla całego tranzytu ... brawo Wy

161


gość ~gość (Gość)06.12.2017 15:31

Nowy Rok rozpoczniemy z blokadami drogi w Sulejowie, to już mogę podać jako oficjalne info.

73


gość ~gość (Gość)05.12.2017 19:17

Czyli przy dobrych wiatrach za 100 lat będziemy jeździć po Sulejowie bez korków bo nie ma osoby która może podjąć jakąkolwiek decyzje tyloo odsyłają od jednej do dtugiej itd instytucji a mieszkańcy okoliczni cierpią

71


dynamo ~dynamo (Gość)11.12.2017 11:21

I znowu mowa tylko o Sulejowie. A przecież jadąc do Sulejowa jest po drodze wiele niebezpieczeństw . Brak oświetlonych przejść , chodników którymi można się dostać do przystanków itd. Panie Tomku proszę w imieniu mieszkańców gminy o więcej uwagi w kierunku regionu.

21


barani łeb ~barani łeb (Gość)05.12.2017 22:16

Co się denerwujecie? Przecież to sam Sulejów zablokował budowę S12, tak samo jak Sulejów blokuje wszystkie możliwości poprawy sytuacji w istniejącym układzie drogowym. Ośli upór, małpia złośliwość - tego naprawdę nie widzicie? A teraz ktoś próbuje wrobić GDDKiA w rolę chłopca do bicia. Czemu łykacie ten cały chłam?

124


Po studiach ~Po studiach (Gość)05.12.2017 13:40

To już lepiej by powstała niezależnie od S-12 (za 5-10lat) zmodernizowana droga istniejąca Piotrków-Sulejów z fragmentem docelowej obwodnicy Sulejowa (S-12), co najmniej do 3 pasów ruchu. Innej optymalnej w tej skomplikowanej sytuacji załatwienia problemu nie ma. Dodatkowy zysk dla nas, gdyby daj Boże powstała S-12 zostanie nam dodatkowo sprawna droga gminna Piotrków-Sulejów + obwodnica Sulejowa. Inicjatywa leży po stronie powiatu i władz Sulejowa tylko trzeba ją wyraźnie wyartykułować.

163


sulejowiak ~sulejowiak (Gość)07.12.2017 14:21

Treść komentarza została usunięta przez moderatora forum

36


brutalny ~brutalny (Gość)08.12.2017 16:54

Ja proponuję jeszcze budowy wzdłuż tej trasy obok ścieżki rowerowej placyki zabaw dla małych dzieci bo czym skorupka za młodu nasiąknie czyli krystalicznymi spalinami samochodowymi to na starość trąci, czy burmistrz Sulejowa nie ogląda tv lub nie czyta gazet, a może wybrali analfabetę, trąbią codziennie o smogu ciekawe skąd on się bierze.

53


nogi opadają ~nogi opadają (Gość)07.12.2017 19:35

Udało się ustalić kogo trzeba przebadać przy pomocy ~szprychy - burmistrz Sulejowa woli dostać ścieżkę rowerową+ po co mu S-12 cięzka dola mieszkańców Sulejowa tam w dalszym ciągu nie wiadomo co kto chce.

72


reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc