Co oprócz S12?

ePiotrkowRegion Utworzono: Środa, 13 września 201753 9078
Fotoradary w pobliżu szkół, światła przy przejściach dla pieszych, budowa S74 od Tomaszowa do Łodzi, przebudowa dróg lokalnych (Przygłów-Koło, Koło-Piotrków czy Kłudzice-Łęczno), a nawet... budowa drugiego mostu. Pomysłów, by odciążyć krajową "dwunastkę" na odcinku Piotrków - Sulejów, jest co nie miara i wszystkie je mogliśmy usłyszeć na wtorkowym spotkaniu, zorganizowanym przez grupę inicjatywną "Obwodnica Sulejowa".
fot. Sebastian Gaik

Zatoki autobusowe, odwodnienie i przebudowa drogi w Sulejowie, ścieżka rowerowa między Piotrkowem i Przygłowem czy skrzyżowanie o ruchu okrężnym na wyspie rozdzielającej "siedemdziesiątkę czwórkę" i "dwunastkę - te rozwiązania proponuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jest jeszcze piąty wariant, choć - na tę chwilę - nierealny. Szczegóły na slajdzie:

 

 

Porozmawialiśmy na ten temat z dyrektorem łódzkiego oddziału GDDKiA, Maciejem Tomaszewskim. 

 

Zachęcamy do dyskusji. Jakie jeszcze, Waszym zdaniem, można podjąć działania, by poprawić bezpieczeństwo na krajowej dwunastce, jeszcze zanim powstanie obwodnica Sulejowa?

Na ten - i inne tematy -  już w najbliższy czwartek będziemy rozmawiać na antenie Strefy FM w programie "O tym się mówi" o 8:30. Głos w dyskusji zabierze m.in. radny Sebastian Gaik.

 

 

 

 


Zainteresował temat?

10

1


Komentarze (53)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

s wojak ~s wojak (Gość)19.09.2017 21:24

Może ktoś powie ile kosztowały wszystkie dotychczasowe projekty.może mniej projektowania, a więcej działania.

10


gość 12 ~gość 12 (Gość)14.09.2017 10:08

Kłudzice-Łęczno przydała by się tam droga

107


gość ~gość (Gość)15.09.2017 22:29

A ja slyszalam od swojego ojca,że już w latach 70 tych ,choć wtedy był mały ruch na drodze ,byly plany udokumentowane by drogę krajową Piotrków- Kielce,o dziwo a nie tylko kawalek do Sulejowa,przebudować w taki sposób, by omijala miasteczka i szla obok.Czyli już wtedy plany obwodnicy były.
Ta droga od lat jest za wąską, a od przynajmniej 20 stu za ciasna.Trzeba być totalnym głupkiem by wciąż udawać, że widzi się co innego.Czyli trzeba zadać pytanie-kto tym rządzi? Jest g....pi.

51


Po studiach ~Po studiach (Gość)15.09.2017 11:27

Moim zdaniem jest tylko jedno optymalne i najszybsze do realizacji rozwiązanie bo jak będzie tysiąc to kto ustali i kiedy to jednio. Proponuję: 1). Super pilnie ustalić przebieg nowej tranzytowej drogi krajowe 12 przez wybranie najlepszego wariantu by uruchomić jego projektowanie, wywłaszczanie terenów pod budowę itp. a to jest proces wieloletni 2) Super pilnie istniejącą drogę Piotrków-Sulejów zmodernizować przez dobudowanie trzeciego pasa wykorzystując teren po kolejce, droga ta po wybudowaniu nowej trasy tranzytowej, będzie pełniła rolę drogi lokalnej. 3) Wybudować docelową obwodnicę Sulejowa zbierającą ruch 74 i 12 z mostem na Pilicy która (do czasu wybudowanie nowej 12) włączona była by tylko do starej 12 a po wybudowaniu stanowiła by gotowy fragment nowej 12.

55


obiektywny piotrkowianin II ~obiektywny piotrkowianin II (Gość)15.09.2017 11:02

hitem dyskusji już jest pomysł załatwiający udrożnienie istniejącej drogi Piotrków-Sulejów (czyli dwóch dróg: 74 i 12 w jednym) po przez dobudowanie do niej jeszcze ścieżki rowerowej, nie dość, że ciasno, maksymalnie zanieczyszczone powietrze (wolna jazda, postoje), niewydolna służba zdrowia to jeszcze rujnowanie zdrowia rowerzystów, ktoś albo upośledzony umysłowo albo sabotażysta dążący do uniemożliwienia rozwiązania problemu bo innej opcji mi brak

65


gość ~gość (Gość)14.09.2017 21:20

Powiatów nie było A droga była cały czas w gminie i służyła mieszkańcom. Powiatów nie będzie A droga zostanie w gminie. Czy to trudno zrozumieć burmistrzu ? Masz szansę wyremontować naszą drogę za wspólną kasę a kombinujesz. Pamiętam jak w radio powiedziałeś że nie interesuje Cię droga Piotrków koło bo tamtędy mieszkańcy Sulejowa nie jeżdżą. Wstyd i kompromitacja

94


gość ~gość (Gość)14.09.2017 21:02

Powiatów nie było A droga była cały czas w gminie i służyła mieszkańcom. Powiatów nie będzie A droga zostanie w gminie. Czy to trudno zrozumieć burmistrzu ? Masz szansę wyremontować naszą drogę za wspólną kasę a kombinujesz. Pamiętam jak w radio powiedziałeś że nie interesuje Cię droga Piotrków koło bo tamtędy mieszkańcy Sulejowa nie jeżdżą. Wstyd i kompromitacja

57


Kaz ~Kaz (Gość)13.09.2017 17:50

GDDKiA najszybciej zbuduje obwodnicę za pięć lat. Jest to minimalny , realny termin związany z procedurą i wykonaniem. Myślę , że Gmina Sulejów jako Włodarz lokaly powinna zbudować drogę tylko dla ruchu i tonażu lokalnego Kłudzice -Łęczno -Wójtostwo -Sulejów - to już w znacznym stopniu poprawiłoby bezpieczeństwo i udrożniło ruch . Trochę dziwne , że p. Burmistrz nie odpowiedział od stycznia , który wariant popiera Gmina! Chyba przyjdzie mu za to zapłacić , bo zwłoka 9 miesięcy to już jest problem !!!!!!

109


gość ~gość (Gość)14.09.2017 13:33

Blokować drogi? Co ci kierowca jest winien? Blokuj urzęd miasta . W Polsce taka mentalność ze jak coś nie pasuje to trzeba drugiemu człowiekowi doliczyć żeby się pokazać. Jestem za obwodnica a nie za takimi protestami wobec niewinnych uczestników.

64


Marzena ~Marzena (Gość)14.09.2017 09:36

o ile pamietam pani dyrektor z odzialu ludzckiego gddkik forsowala i planowala przebudowe 12 na odcinku do sulejowa lecz po zmianie opcji politycznej zostala zwolniona ze stanowiska a o przebiegu i o priorytetach zdecydowali poslowie z naszego terenu pani R i pan G

73


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat