Więźniowie pobierają nauki

Tydzień Trybunalski Utworzono: Poniedziałek, 11 września 201727 6711
Na terenie piotrkowskiego więzienia trwa kurs zawodowy przyuczający skazanych do zawodu brukarza.

Ładuję galerię...

- Kurs brukarza to już kolejne, w ostatnim czasie, szkolenie dla skazanych w celu ułatwienia im powrotu na rynek pracy. W lipcu zakończył się kurs glazurnika oraz kurs malarza, w maju odbywało się szkolenie zawodowe „Opiekun osób starszych i niepełnosprawnych”. W Oddziale Zewnętrznym w Goleszach trwa aktualnie kurs dekarza. Do końca roku zaplanowano jeszcze m.in. kursy hydraulika, spawacza metodą MIG/MAG, kucharza małej gastronomii, magazyniera z uprawnieniami kierowcy wózka jezdniowego i wymianą butki – mówi w rozmowie z nami ppor. Cezary Jabłoński, rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim.

W skład wszystkich kursów wchodzi również szkolenie kompetencyjne „Aktywizacja zawodowa – sposoby poszukiwania pracy”. W każdym kursie bierze udział kilkunastu skazanych odbywających karę pozbawienia wolności w Areszcie Śledczym w Piotrkowie, lub w Oddziale Zewnętrznym w Goleszach.


Zainteresował temat?

3

2


Komentarze (27)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)14.09.2017 22:09

Chyba jakiś żart.... nie siedzą tam chyba za nic a jeszcze za pien?ądze podatników się douczają. Normalny obywatel musi sobie sam opłacać takie kursy czy nauki a oni mają w gratisie. To chyba naprawdę z lekka przesada. Pewnie że każdemu w życiu się może noga podwinąć ale nie każdy jeździ po pijaku, nie każdy okrada, bije, gwałci i nie wiadomo.co jeszcze robi. Faktycznie może od razu im studia opłacić. Po co mają siedzieć i przy wykopach robić. Może któryś adwokatem zostanie.... normalnie żart chyba jakiś

00


loko ~loko (Gość)13.09.2017 21:25

Stoi się na świeżo ułożonej kostce a nie na podsypce

10


Mario Gość ~Mario Gość (Gość)12.09.2017 22:29

A co to skazny inny niż my jak wyjdzie to już nie jest skazany tylko normalny człowiek na ulicy jak każdy. Gdzie ma na czole napisane byłem w więzieniu bo nie miałem na alimenty , czy wsiadłem po kielichu i spowodowłem kolizję i mnie zamkneli , trudno stało się każdego możetaki los spotkać i nie rozumię ludzi którzy kometóją coś a bladego pojęcia nie mają o życiu. Ciekawe jak by synuś czy brat tam trafi bo sobie trochę wypił i się coś stało to też byś pisał czy pisała takie glupoty zastanówcie się dwa razy co piszecie bo śmiech bierze.

12


taki gość ~taki gość (Gość)12.09.2017 21:54

Na studia ich wyślijcie, najlepiej prawnicze... A przeciętny Kowalski musi zap..ać, a jak chce podnieść sobie kwalifikacje, to sam sobie musi za to zapłacić...

20


gość ~gość (Gość)12.09.2017 00:10

No chyba żart!?
Opiekun osób starszych i niepełnosprawnych wykonywany przez osoby skazane????!!!

82


Jolka ~Jolka (Gość)12.09.2017 08:07

Opiekun osób starszych i niepełnosprawnych - ciekawe ile osób po opuszczeniu ZK podejmie się tej pracy... a raczej kto ich zatrudni?

60


kluck ~kluck (Gość)12.09.2017 08:17

liczy się zabicie czasu i bez komentowania durnego proszę bo każdego może spotkać taki los a nikomu zle sie nie życzy więc cisza mnie tu i tyle

35


97-300 97-300ranga12.09.2017 15:28

Może i jest to dobre rozwiązanie ale czyż nie powinni skazani pracować na zewnątrz , po za murami na rzecz miasta ? Tyle jest prac porządkowych nie wymagających kwalifikacji które skazani mogli by wykonywać z powodzeniem . Nie wiem co mówią przepisy ale chyba dwóch klawiszy wystarczy do nadzoru nad niewielką grupą może 10 skazanych.

11


gość ~gość (Gość)12.09.2017 12:54

Kurs CNC niech im robią, u Pana Gałka brakuje pracowników ;)

41


gość ~gość (Gość)12.09.2017 08:56

Wiadomo, pomoc trzeba takim ludziom,ale zdrugiej strony tam idzie sie za odbyc kare,a coraz lepiej tam mają, jedyny minus to zachowanie, trzeba wiedziec jak sie zachowac, ale to już oceniaja sami skazani.

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat