Święto piotrkowskiej policji już w czwartek

Strefa FM Utworzono: Poniedziałek, 17 lipca 201713 6028
24 lipca przypada Święto Policji, jednak mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie świętować będą parę dni wcześniej, bo już 20 lipca.
fot. archiwum ePiotrkow.pl

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 10.00 na placu Kościuszki, a dokładniej na ulicy Stronczyńskiego. Najpierw część oficjalna, czyli awanse, medale i wyróżnienia, zarówno dla policjantów, jak i pracowników policji. - To dla nas szczególny moment, który przypada raz do roku - mówi mł. asp. Ilona Sidorko, oficer prasowy KMP w Piotrkowie.


W tym roku Święto Policji w Piotrkowie przybiera charakter historyczny. Jest to oczywiście związane z tegorocznym jubileuszem 800-lecia miasta. Po części oficjalnej, uroczystość przeniesie się do Centrum Idei ku Demokracji. - Tam odbędzie się pokaz grupy rekonstrukcji historycznej, będzie można zobaczyć używane dawniej mundury i wyposażenie policji. Wspomnimy także postać gen. Wardęskiego, piotrkowianina, który był zastępcą komendanta głównego. Rys historyczny przedstawi Jarosław Olbrychowski, prezes stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 roku. Odbędzie się również pokaz dzieciaków z Wolborza, które wystąpią w części artystycznej - mówi mł. asp. Ilona Sidorko.


Święto Policji zwieńczy "Niebieski piknik", który zostanie zorganizowany wspólnie z piotrkowskim Miejskim Ośrodkiem Kultury. W godzinach od 13.00 do 15.00 na najmłodszych czekać będzie sporo atrakcji. Przewidziano konkursy z nagrodami, malowanie twarzy oraz będzie można spróbować grochówki. Ponadto policjanci będą opowiadać dzieciom jak wygląda ich praca oraz odpowiadać na pytania związane ze służbą w policji.


UWAGA! Na czas trwania uroczystości związanych ze Świętem Policji zostanie wyłączony z ruchu fragment ul. Stronczyńskiego od Grobu Nieznanego Żołnierza do ul. Wojska polskiego (skręt w Słowackiego będzie możliwy) oraz parking przy "Europie".


Zainteresował temat?

5

1


Komentarze (13)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ola222 ~ola222 (Gość)20.07.2017 14:40

a gdzie śiwek................

00


Maślana ~Maślana (Gość)20.07.2017 14:38

Policja mało zarabia:) Dlatego muszą dostawać nagrody:)

00


anty ~anty (Gość)20.07.2017 13:59

Redaktor ma małe ambicje żeby pisać to takiej błahej sprawie. Albo kolejny ,,Misiewicz" i od sztuki ma płacone.

21


szakal tyż pies ~szakal tyż pies (Gość)20.07.2017 08:19

Czyżby jakiś redaktor z epiotrkow miał do nie/zapłacenia jakiś mandat, że tak bardzo przeżywacie policyjne "święto"? Ja miałem imieniny tydzień temu i nikt na epiotrków o tym nie pisał. Kogo to obchodzi?

53


fan club Zbysia z drogówki ~fan club Zbysia z drogówki (Gość)17.07.2017 15:01

Zbysiu z drogówki chyba na generała awansuje,hahahahaha.
A co z nim,nie widać go na mieście??

63


adagor ~adagor (Gość)17.07.2017 18:12

Czy będzie konfetti ze śmigłowca?

42


Witek ~Witek (Gość)17.07.2017 13:41

Tylko imprezy awanse odznaczenia a wyników brak żadnych jedynie co to w krzakach się przyczaić i wlepiać mandaty. Większość ludzi w policji to osoby którym w życiu nie wyszło a tu państwowa posadka dobre zarobki i przywileje . Połowa z tych osób nie powinna trafić do tej roboty część z nich to uliczni za zadymiarze a tu mając mundur moga się wyżywać na przypadkowych osobach bo co trochę takie przypadki słyszymy z mediów albo kogoś skatują lub zabija. Policja ma pomagać a nie gnębić naród po to jest. Jakoś za komuny można w późnych godzinach przejść miasto i nikt cie nie zaczepił a teraz w biały dzień strach się poruszać . . W PRL-u milicja była widoczna na ulicach a dziś jeśli się pojawia to przemkną szybko furą i nic nie widzą

87


Mieszkaniec333 ~Mieszkaniec333 (Gość)17.07.2017 16:34

Awanse za to ile mandatow na wlepiali za piwo w parku , niezapiete pasy albo łebków z maryśką takie sukcesy ma nasza policja w Piotrkowie ,a złodzieje kradną ,recydywa wieczorami zaczepia ludzi w spółdzielniach mieszkaniowych przekręty giną pieniądze za wymyślone usługi po co my utrzymujemy tych policjantow z naszych ciężko zarobionych pieniędzy zeby nas mandatami karali ? Zebyśmy sie bali złodziejii , bantytow i policji ? Zwykli ludzie boją sie Policji zyjących ludzi z naszych podatkow jedni i drudzy czają sie zeby tylko nam rękę do kieszeni włożyć

43


Donald ~Donald (Gość)17.07.2017 14:00

Smerf Pracuś też świętuje?

32


gość ~gość (Gość)17.07.2017 13:07

kurcze niech się w końcu zabiorą do roboty z plagą obrabiania punktów handlowych na osiedlu wyzwolenie to jest jakiś dramat aby 2 szczyli co dziennie dokonywało włamu a policja rozkłada ręce i mówi że nic nie może zrobić bo mają po 16 lat . A oni odznaczenia przyznają ?!!! wrrr W tym kraju to trzeba samemu sprawiedliwość wymierzać . Policja bezradna ,chory kraj .

75


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat