Nowa kamienica na starówce

Strefa FM Utworzono: Poniedziałek, 19 czerwca 201721 11597
31 mieszkań powstanie w nowej kamienicy którą zamierza wybudować TBS, u zbiegu ulic Starowarszawskiej i Jerozolimskiej w Piotrkowie. To kolejna nowa budowla na starówce.

Ładuję galerię...

– Kamienica powstanie na miejscu istniejącego dziś budynku, który ma być wyburzony. W sumie powstanie w nim 31 mieszkań - jedno, dwu i trzypokojowe. Niebawem będzie składać wniosek o wydanie pozwolenia na budowę – mówiła podczas spotkania z dziennikarzami Elżbieta Sapińska, prezes spółki TBS, która kamienicę wybuduje.


– Budynek będzie miał charakter budynku wielorodzinnego. Uzupełniać go będą lokale usługowe które znajdą się na parterze budynku od strony ulicy Starowarszawskiej – powiedziała w rozmowie z nami architekt Anna Rogut, projektant budynku, z pracowni Jakbud – W związku z tym że obiekt położony jest na trzech parcelach, będzie to widoczne na elewacji obiektu. Kamienica wyglądem zewnętrznym będzie nawiązywać do istniejących już budynków, chociaż znajda się także elementy nowoczesne – dodała inżynier Anna Rogut.

 

Jak przypomniał prezydent miasta Krzysztof Chojniak – to kolejna kamienica budowana na starówce. Od kilku lat stoi obiekt przy Zamurowej a niebawem stanie ten na Garncarskiej. Remontujemy mieszkania chociażby w kamienicy u zbiegu Rynku Trybunalskiego i placu Czarnieckiego, gdzie wprowadzi się 10 rodzin – dodał Chojniak.

 

Prace mają rozpocząć się jeszcze w tym roku.


Zainteresował temat?

8

0


Komentarze (21)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

mom ~mom (Gość)20.06.2017 06:25

Czy po wybudowaniu kamienicy nie zjawią się spadkobiercy byłych właścicieli, żądając zwrotu .............. rozumiem, że dokonano wszystkich regulacji prawnych dotyczących prawa własności ......... nadal zastanawiający jest cel wycieczki naszych decydentów do Izraela na przełomie roku ...... ul. Starowarszawska zawsze była we władaniu majątkowym i kulturowym izraelitów ..... przykład Warszawy, którą odbudował cały naród. Naród odbudował i gotowe majątki oddano psełdo spadkobiercą .....

92


Gość 1 ~Gość 1 (Gość)21.06.2017 20:03

Mieszkają tam też normalnie ludzie a patologie można znaleźć w całym mieście nie tylko na "starówce.

31


loko ~loko (Gość)19.06.2017 20:09

Ogłaszam konkurs - jaka firma to będzie budowała ??

41


gość ~gość (Gość)20.06.2017 20:49

w zyciu bym na tej melinie nie chciala mieszkac, chocby mi za darmo dawali mieszkanie !!!!

03


Prawdziwy Polak ~Prawdziwy Polak (Gość)20.06.2017 11:00

Bardzo dobrze bo w ten sposób powoli ,sukcesywnie latami , wypleniono patologię i meliniarstwo! Stare miasto dzisiaj, a 20,30 lat temu to inna rzeczywistość. Obecnie przyjęto bardzo dobry kierunek, po wyburzeniu ruin wybudują nowe budynki gdzie czynsz jest na tyle wysoki, że patologia przeniesie się w inne rejony, tam gdzie za darmo!

62


goguś ~goguś (Gość)19.06.2017 18:17

Po co robić takie kamienica na starówce jak tam ciężkie pato jest dookoła. Trzeba wszystkie kamienice powoli aż do skutku rewitalizować a nie zrobić jedną a obok same syfy. Zresztą w tym miejscu taka kamienica to i tak zaraz patusy ze starówki napiszą na niej JP HWDP PDW ziomuś trzymaj się albo tylko dopalacze czy coś w ich stylu.

211


Gosc ~Gosc (Gość)19.06.2017 15:33

A Ci co są na liście i tak dalej będą bo najpierw idą osoby po znajomości.

103


tueasday ~tueasday (Gość)19.06.2017 18:22

Najpierw to zróbcie porządek z tą patologią bo dzieci do szkoły tamtędy się boją chodzić! Jest już z tym lepiej niż kiedyś ale i tak nadal 15 letni "gangsterzy" biegają po starówce i kradną po biedronkach jak taki jeden w okularkach.

171


nobody ~nobody (Gość)19.06.2017 16:12

Ta kamienica wizualnie to będzie pasowała do reszty Starowarszawskiej jak pięść do nosa.
Rudera, rudera, rudera, jeszcze większa rudera i na koniec nagle BANG super- hiper- fantastyczna- wypasiona kamienica... :)
Od d... strony ta rewitalizacja Starego Miasta.

154


wlodziooo ~wlodziooo (Gość)19.06.2017 15:47

ładna kamienica lecz nie dla ludzi którzy wolą żyć w otaczającym ich syfie pierwsze co zrobią to pomalują ją

191


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat