Uwaga kierowcy! Utrudnienia na krajowej „dwunastce”

ePiotrkow Utworzono: Piątek, 19 maja 20173 7208
W najbliższą sobotę (20 maja) ruszają kolejne prace porządkowe na drogach krajowych województwa łódzkiego. Na drodze krajowej nr 12 (dawnej „jedynce”) w rejonie Rzgowa i Tuszyna będą wymieniane bariery energochłonne. W przypadku robót w okolicach Tuszyna zajęty będzie pas wolny (prawy) na odcinku około pół kilometra, zaś w rejonie Rzgowa pas szybki na odcinku 400 metrów. W obu przypadkach prace będą się odbywały na jezdni w kierunku Łodzi w godzinach 9.00 - 18.00. W miejscu prowadzenia robót będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 60 km/h.

- Natomiast w poniedziałek 22 maja na tej samej trasie w okolicy: Starowej Góry, Tuszyna i Głuchowa ruszą prace związane z wycinką starych drzew i usuwaniem pni. Na wysokości Tuszyna prace będą prowadzone na jezdni do Łodzi, zaś w pozostałych wymienionych miejscach na jezdni w kierunku Piotrkowa. Wycinka i usuwanie pni powinny zakończyć się jeszcze w maju. W miejscu prowadzonych robót będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h – informuje Maciej Zalewski, główny specjalista ds. komunikacji społecznej w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i autostrad w Łodzi.

 

Identyczne prace będą również wykonywane w Pabianicach na ulicy Warszawskiej i Gospodarzu na DK 71. Terminy i zasady są takie same, jak w przypadku DK12. 


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (3)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

cdsad ~cdsad (Gość)19.05.2017 23:40

a już myślałem że znów most w Sulejowie będą naprawiać ;D :P

00


adagor ~adagor (Gość)19.05.2017 16:03

Droga krajowa nr.12 to droga na Łask-Sieradz-Kalisz!
Kto pisał ten artykuł???

05


reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc