Na chodnikach lodowisko. Piotrkowianie łamali ręce i nogi

Strefa FM Utworzono: Piątek, 17 lutego 201744 16132
W piątkowy poranek większość piotrkowskich chodników przypominała lodowisko. Poradnia chirurgiczna przeżywała w związku z tym prawdziwe oblężenie. Od rana lekarze opatrzyli już kilkanaście osób.
Rano na chodnikach było niebezpiecznie, po kilku godzinach lód stopniał.

- Od rana w poradni chirurgicznej i Szpitalnym Oddziale Ratunkowym lekarze udzielili pomocy 20 osobom. Mieszkańcy, przewracając się w piątkowy poranek na chodnikach, łamali sobie ręce i nogi, lekarze nastawiali też zwichnięte barki – informowała nas Ewa Tarnowska-Ciotucha, rzecznika prasowy szpitala wojewódzkiego w Piotrkowie.

 

Wielu administratorów zaniedbało obowiązek usuwania z chodników zalegającego lodu i śniegu, więc czwartkowa odwilż i nocne opady deszczu zamieniły chodniki w lodowisko.

 

Od rana reporterzy Strefy FM odebrali wiele podobnych telefonów:

Ulice i chodniki są bardzo śliskie, nie są odśnieżone. Prowadziłem dziecko do przedszkola na ul. Broniewskiego, było tak ślisko, że mój 3-letni synek przewrócił się, uderzając twarzą o oblodzoną jezdnię. Ja przewróciłem się na plecy, uderzając potylicą o lód. Dziecko zapłakane, nie mogłem uspokoić synka. Dzwonię do Państwa, bo tak naprawdę nie wiem, co mam zrobić.

 

Jak się okazuje również Straż Miejska nie narzekała tego poranka na brak pracy. - Rzeczywiście mamy taką pogodę, że tego lodu jest dużo, chodniki są oblodzone – mówi Jacek Hofman, komendant SM w Piotrkowie. - Od połowy stycznia do dziś odnotowaliśmy ponad 260 interwencji związanych tylko z utrzymaniem chodników. Dziś od samego rana jeden z naszych patroli zajmuje się wyłącznie tym, mieliśmy już kilkanaście interwencji. Strażnicy nałożyli ok. 20 mandatów karnych.

 

Dlaczego na tak wielu chodnikach zalega lód, o to zapytaliśmy Mikołaja Chmielewskiego z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. - Między godz. 6.15 a 6.30 zakończył się dopiero opad deszczu, który w wielu miejscach zamienił się w warstwę lodu – powiedział urzędnik. - Niezwłocznie zostały podjęte działania polegające na zlikwidowaniu tej śliskości przez posypywanie piachem. Do czynności tych zaangażowano sprzęt w postaci kilku ciągników i samochodów. Kontrole wykazały, że sytuacja z każdym kwadransem się poprawiała.

 

Wynika więc z tego, że wg ZDiUM wszystkiemu winny jest padający deszcz.

Gdzie sytuacja jest najgorsza? - Proszę nam zgłaszać takie uwagi, przypomnę, nasz nr alarmowy to 986 – mówi J. Hofman.


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (44)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

zazdrosny ~zazdrosny (Gość)14 godzin temu, 14:49

szkoda, że nie jestem dozorcą. Wstawał bym sobie o 8 rano a nie jak za czasów komuny o czwartej

10


Prawdziwy Polak ~Prawdziwy Polak (Gość)przedwczoraj, 14:24

Jeden dzień lodu i tyle wypocin- biedaki wysilają strategicznie swoje ciemne komórki- a to tylko taka strefa klimatyczna- albo wina Tuska, może tak być nie załatwił w Unii pinindzy na łodlodzenie!

06


Krytyk ~Krytyk (Gość)przedwczoraj, 13:26

Pobożny Krzysiu nie dba o bezpieczeństwo motłochu, poduszkowce do urn i jeszcze raz zagłosować na narcyza...

50


lumos ~lumos (Gość)3 dni temu, 14:18

Niestety nasze władze tylko podatki umieją ściągać. Natomiast jeśli chodzi o utrzymanie porządku na drogach (w tym chodnikach), to już masakra. Firma wynajęta przez ZDiUM nie ma pojęcia o odśnieżaniu, To samo dotyczy sprzątanie chodników i zieleńców w innych porach roku. A co ze sprzątaniem przez gospodarzy domów, których posesja przylega bezpośrednio do chodników? Tylko 20 mandatów? Na Jagiellońskiej po południowej stronie od Reymonta do Al. 3 Maja od początku zimy nic nie było robione, Czy tam ktoś dostał mandat?

51


było łazić?! ~było łazić?! (Gość)przedwczoraj, 21:07

siedzieć w dumu i czekać na uroczyste otwarcie mediateki. Wtedy bedzie można wyjść!

120


kierowca ~kierowca (Gość)przedwczoraj, 20:31

Adasko masz 100% racji za ten komentarz możemy zrobić 40% :)

20


Obserwatorka ~Obserwatorka (Gość)przedwczoraj, 19:30

A co na to szanowny TBS zarządca wielu budynków w tym mieście ? Kasuje olbrzymie czynsze od najemcow a na posypanie piachem to niema..... na "premie" poszło i na piach nie wystarczyło P. Sylwio, a moze gdyby pani mieszkala tam gdzie kilka kilka lat temu to rano lodowiska by nie bylo ale na Sulejowskiej juz pani nie mieszka a my pania pamietamy

80


ds ~ds (Gość)3 dni temu, 12:08

nie rozumiem tego, to ludzie nie wiedzą że woda jak zamarza zamienia się w lód przy temperaturach ujemnych..?

219


olrajt ~olrajt (Gość)3 dni temu, 14:35

na buty nakłada się nakładki antypoślizgowe. Problem znika. Taki mamy klimat. Mam nadzieję, że ubezpieczyciele tego noe czytają

35


leopoldstaff ~leopoldstaff (Gość)3 dni temu, 17:04

firmy który są odpowiedzialne za odsniezanie i sypanie chodników robią to tylko raz potem zapominają ze jest slisko nastepna powtórke robia jak znow sa opady i tak w kolo macieju

20


reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc