Zmiany w oświacie coraz bliżej. Radni zatwierdzą nową sieć szkół?

ePiotrkow Utworzono: Piątek, 17 lutego 201768 8084
31 marca – do tego dnia Rada Miasta Piotrkowa musi zakończyć dwustopniową procedurę przyjęcia i dostosowania sieci szkół publicznych do wymogów nowego systemu oświatowego.

Gościem Strefy FM był w piątek Andrzej Kacperek, wiceprezydent Piotrkowa odpowiedzialny za oświatę w mieście. - Prezydent przedłożył już Radzie Miasta dwa projekty uchwał w tej sprawie. Dzisiaj będziemy je omawiać i prezentować. Projekty te dotyczą czterech piotrkowskich gimnazjów – mówił.

 

Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 zostaną włączone do szkół ponadgimnazjalnych - odpowiednio do ZSP nr 1 i IV LO. Natomiast Gimnazjum nr 4 i 5 zostaną włączone do szkół podstawowych - odpowiednio do SP 10 i SP 2.

 

Sesje Rady Miasta w lutym (22 II) i marcu będą decydujące, jeśli chodzi o oświatę w mieście. W marcu po uzyskaniu opinii kuratora i związków zawodowych, radni podejmą ostateczną decyzję o kształcie sieci szkół.

 

Krzywda na pewno – jak zapewnia wiceprezydent – nie stanie się dzieciom. Gorzej będzie z nauczycielami, a konkretnie z tym, aby dla wszystkich wystarczyło pracy. - Być może będą przypadki, kiedy nauczyciel będzie realizował stosunek pracy w dwóch szkołach – mówi Kacperek.

 

Najwięcej kontrowersji, o czym wielokrotnie informowaliśmy, pojawiło się w przypadku dyskusji o przyszłości Gimnazjum nr 1. - Rozważaliśmy dwa warianty: włączenie tej szkoły do II LO albo do ZSP nr 1. Ostatecznie, po wysłuchaniu opinii dyrektorów, doszliśmy do wniosku, że lepszym rozwiązaniem jest ta druga opcja, ze względu na małą odległość, jaka dzieli te szkoły, jak również ze względu na fakt, że w niedalekiej przyszłość do naszych szkół ponadgimnazjalnych trafi więcej dzieci – mówi wiceprezydent.

 

Do największego budynku szkolnego w mieście (ul. Kostromska), gdzie dziś swoją siedzibę ma Gimnazjum nr 5, przeprowadzi się w przyszłości Szkoła Podstawowa nr 2. Skorzysta na tym Przedszkole Samorządowe nr 16, które zajmie budynek po podstawówce przy Daniłowskiego, idealnie nadający się na potrzeby przedszkola. - Dzięki temu planujemy powołać tam 2 nowe oddziały przedszkolne – dodał Kacperek.


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (68)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Jolka ~Jolka (Gość)3 dni temu, 13:53

Jestem mamą 11-latki i cieszę się, że moja córka nie pójdzie do gimnazjum.
Oczywiście żal mi nauczycieli, którzy są niepewni co dalej z ich pracą. Jednak jak są zwolnienia w innych zakładach pracy, to jakoś nikt nie zwraca na to uwagi. Przykład - zwolnienia na Piomie, co miesiąc po 29 osób, żeby ominąć przepisy o zwolnieniach grupowych...

105


1234 ~1234 (Gość)7 godzin temu, 21:50

~ Mmmmm (Gość) -przychodnie zamykajum nooo

00


znamienne ~znamienne (Gość)przedwczoraj, 16:22

Prezydent - nauczyciel - szkoły są zamykane. Przewodniczący Rady - lekarz - przychodnia do zamknięcia. Co się w tym mieście wyrabia?!!!

90


Luzak ~Luzak (Gość)16 godzin temu, 13:15

Niech pis wam da pracę.

20


bolek ~bolek (Gość)19 godzin temu, 10:20

Ludzie, co Wy się teraz wściekacie na reformę, na to, że za chwile stracicie pracę, macie pretensje do Urzędu Miasta (nieuzasadnione) Idźcie wypłakiwać się do Pani Minister. Nie Prezydent Chojniak wymyślił te zmiany, reformie oświaty nie jest winien Prezydent Kacperek! Chcieliście dobrych zmian to macie i nie płaczcie teraz!

51


66666 ~66666 (Gość)wczoraj, 19:49

Sloma wychodzi tym ktorzy ze strachu przed władzą zwracają sie przeciw kolegom z innej szkoly

40


7777 ~7777 (Gość)wczoraj, 17:25

Ale wychodzi niektórym słoma z butów. Bardzo smutne.

30


chorągiewka na wietrze ~chorągiewka na wietrze (Gość)przedwczoraj, 16:28

Nie rozumiem jednego, G1 nagle prosi o pomoc członków PISu. Tak niedawno pewna Pani z tej szkoły głośno krzyczała że PIS nie będzie rządził w G1, a teraz nagle PIS proszą o pomoc!

42


 Mmmmm ~ Mmmmm (Gość)przedwczoraj, 15:38

1234 jesli zacma to koniecznie do okulisty. Tam trzeba szukać pomocy.

10


qwertyd ~qwertyd (Gość)przedwczoraj, 09:57

Wypowiedzi radnego G. wskazują na poważne problemy zdrowotne tego pana. Generalnie można było odnieść wrażenie, że państwu radnym z tej strony zależy wyłącznie na zbiciu kapitału politycznego. Sami nie mają żadnego sensownego pomysłu na realizację założeń reformy w naszym mieście, ale podważają zaproponowane zmiany. Dziwi postawa nauczycieli gimnazjum nr 1. Czyżby bali się pracy z licealistami?

24


reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc