Nie ma wody, bo... zamarzła w rurach

ePiotrkow Utworzono: Czwartek, 12 stycznia 201713 8872
Kilkunastostopniowe mrozy dały o sobie znać – wiedzą o tym doskonale między innymi mieszkańcy kamienicy przy Placu Zamkowym 2 w Piotrkowie, którzy od kilku dni borykają się z brakiem bieżącej wody i zamarzniętymi rurami.

Ładuję galerię...

Jak twierdzą lokatorzy, problem z dostawą wody ma pojawiać się mniej więcej... co drugi dzień. - Dopiero w środę robotnicy ocieplili rury specjalnymi koszulkami.Na początku puszczaliśmy tą wodę na noc, żeby ona sobie leciała, ale ktoś kiedyś zapomniał, i okazało się, że już jej nie ma..To była sobota. W niedzielę i poniedziałek kombinowaliśmy i załatwiliśmy wodę we własnym zakresie, ale znów zamarzła – mówi mieszkanka, która dodaje, że interweniowała w administracji, na ulicy Zamurowej.

 

W kamienicy zjawił się hydraulik, który miał zająć się odmrażaniem rur. - Pomachał 10 minut palnikiem, stwierdził, że rura jest gorąca i sobie poszedł. Nie pytał nawet, czy mamy wodę. W poniedziałek rano, punkt ósma, byłam w administracji TBS i prosiłam o ocieplenie instalacji, tym bardziej, że powiedziano mi, że nie powinno być tam w ogóle ujęcia wody – mówi z kolei pani Magda.

 

Ugotowanie obiadu, umycie się czy spłukanie wody w toalecie, a więc czynności na codzień rutynowe i bezproblemowe, stają się wyzwaniem. Mieszkańcy mogą próbować odmrażać rury, na przykład za pomocą suszarki, ale to złożony i czasochłonny proces. Wszyscy są mocno zdesperowani... i trudno się dziwić. - Co, może mamy lecieć do Biedronki po wodę i spłukiwać w ubikacji? - denerwuje się jedna z lokatorek.

 

O sprawę zapytaliśmy administrację kamienicy. - W tych starych zasobach komunalnych instalacja przechodzi w ziemi. Przy -15 stopniach woda zamarza. Podjęliśmy działania, by ta woda dochodziła do jednego punktu - wyjaśnia Jan Wasik, z administracji P.P.U.H. DOM przy ul. Zamurowej. - Jeszcze dzisiaj (rozmowa odbyła się w środę – przyp. red.) chcemy wstawić tam zawór i punkt czerpalny, by ludzie mogli korzystać z wody – dodaje. Planowane są także inne działania, mające zapobiec zamarzaniu rur.

 

- Chcemy ściągnąć inspektora nadzoru i przerobić instalację tak, by znajdowała się ona w klatce schodowej, a nie w ścianie. To zamarzlina, która "ciągnie" od dołu, budynek jest stary i nie ma ław fundamentowych. Przy takich temperaturach podobna sytuacja występuje także w innych kamienicach – wyjaśnia nam administrator. Dowiedzieliśmy się także, że problemy z dostawą wody mają m.in. mieszkańcy bloku przy Sulejowskiej 35. 

 

Pocieszenie jedynie w tym, że mrozy na razie odpuściły, tylko na jak długo... ?

 


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (13)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

anka27 ~anka27 (Gość)14.01.2017 21:45

jak to fajnie sie pisze slamsy,dziady,nieroby itp ale zaden nie pomysli ze mieszkaja w ych kamienicach normalni ludzie ktorzy pracuja i placa i to nie takie male pieniadze jak na takie standardy a tbs nie robi nic od lat i nikomu nie daje nic za darmo.wiec czasami pomyslcie zanim cos napiszecie i obrazicie ludzi.wstyd.

20


chemik ~chemik (Gość)12.01.2017 10:33

Całe TBS. Gdzie są ocieplenia na rurach? I nie piszcie, że to wina administratora. Demolką nie zajmuje się administrator - patrz "mądre" napisy na ścianach. Może i kiedyś ocieplenia były, ale komuś przeszkadzały - nie jest to nowy budynek, a zimy kiedyś były mroźniejsze i wszystko działało. Syf widoczny ka każdym zdjęciu. Nie dość, że dostali mieszkania za fryko, demolują, to jeszcze chcą, żeby ktoś za nich o nie dbał....
Całe piotrkowski slamsy.....

162


olin ~olin (Gość)14.01.2017 00:40

chemik zgadzam sie w stu procentach.to towarzystwo uwarza ze im to sie nalezy i koniec.niwch sie do uczciwej pracy wezma a nie...bo miasto Da.!

02


xzxzzz ~xzxzzz (Gość)13.01.2017 10:13

Podobna sytuacja na Starowarszawskiej - mieszkanie zalane, bo piętro wyżej popękało wszystko - całe łóżka, pościele zgnojone. W kuchni - kąt przy podłodze jest tak nieszczelny, że wysadziło zawór i wody nie ma. Spłuczka nie działa... Syberia po prostu. ;) Nie mówiąc o innych wadach mieszkania, za które od 50 lat moja rodzina płaci grube pieniądze miesięcznie.

21


ja ~ja (Gość)12.01.2017 20:13

TBS ma to głęboko w (.) W większości kamienic ociepleń na rurach nie ma i nigdy nie było. Za to w odpowiedzi można usłyszeć, że jak przyjdzie wiosna, to rury odmarzną. I, co może niektórych zaskoczy, w tych zasobach mieszkają też normalni ludzie, którzy płacą i nie demolują niczego.

41


obcy ~obcy (Gość)12.01.2017 17:30

a po co trolom woda jak i tak nie płacą

26


gość ~gość (Gość)12.01.2017 11:27

Placu Zamkowym wyremontowany, kostka ułożona, fajerwerki dla gawiedzi, a wody nie ma bo zamarzła. A co na to gospodarz krainy miodem i mlekiem płynącej Kabza?

100


Witek ~Witek (Gość)12.01.2017 12:25

Jaki to problem brać spawarkę kable i w 5 minut rura puści a nie czekać aż wam ktoś za was to zrobi

52


lokator ~lokator (Gość)12.01.2017 11:01

Na Pl Nipodległosci 5 tez nie ma wody

50


lokator ~lokator (Gość)12.01.2017 10:59

Na Pl Nipodległosci 5 tez nie ma wody

50


reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc