Więcej interwencji pogotowia. To przez smog?

ePiotrkow Utworzono: Środa, 11 stycznia 201710 7518
W wielu polskich miastach pogotowia ratunkowe znacznie częściej wysyłają karetki do chorych, którzy skarżą się na dolegliwości związane z układem oddechowym i krążeniowym. Niewykluczone, że objawy chorobowe zaostrza smog. Jak sytuacja wygląda w Piotrkowie Trybunalskim?

Okazuje się, że również szpital wojewódzki przy Rakowskiej odnotował zwiększoną liczbę wezwań Zespołu Ratownictwa Medycznego do pacjentów z zaostrzeniem przewlekłych schorzeń układu oddechowego i układu krążenia. - Jednak podobną sytuację obserwowaliśmy w okresie jesienno-zimowym w poprzednich latach. Nie jesteśmy w stanie ocenić, na ile jest to uwarunkowane sytuacją epidemiologiczną, czyli zwiększoną liczbą zakażeń w tym okresie, a na ile ma to wpływ zanieczyszczenie powietrza – mówi Ewa Tarnowska-Ciotucha, rzecznik prasowy Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Tymczasem, jak podała dziś rano Strefa FM, poprawia się sytuacja smogowa w regionie. W Piotrkowie o 6.00 w środę norma pyłu PM10 przekroczona była o 190%. Nieco gorzej jest w Radomsku. Tam norma została przekroczona o 226%. Oznacza to, że nie wolno zbyt długo przebywać na świeżym powietrzu. Dotyczy to zwłaszcza małych dzieci, kobiet w ciąży i osób chorych na astmę. Przypomnijmy, że najgorsza sytuacja miała miejsce w niedzielę, gdy w Piotrkowie normy były przekroczone aż 9-krotnie.

 


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (10)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

MANIEK ~MANIEK (Gość)12.01.2017 09:23

3 dni smogu nad P-kowem było wynikiem szarej zawiesiny wyglądającej jak rozciągnięta wata, a nie zwykłe zachmurzenie. Wisiało to na niezbyt dużej wysokości, jak na możliwości w atmosferze i nie przepuszczało zanieczyszczonego powietrza wyżej. Kiedy zawiesina się rozeszła to skończył się smog. Dawniej kopciły kominy wszystkich domów, był potężnie kopcący przemysł, jedynie samochodów było mniej, ale w czasie mrozów niebo było błękitne i żadnego smogu nie było.

to się dzieje od 20 lat, prezent NATO.

50


gazdapt ~gazdapt (Gość)12.01.2017 10:48

Cztery lata temu interweniowałem w UM i u ekologów bezskutecznie , nie otrzymałem też odpowiedzi na wysłane pisma.Teraz dopiero budzą się gamonie.Oni są tylko od pobierania diet i pensji a resztę mają głęboko w poważaniu,więc nie bardzo rozumiem , dlaczego teraz taka afera.

00


Brutus ~Brutus (Gość)12.01.2017 09:45

Nie widziałam Straży Miejskiej na ul Mickiewicza a tu z każdego komina czarna smoła.

10


Ratownik medyczny ~Ratownik medyczny (Gość)11.01.2017 21:24

........yyyyyy tak to wszystko wina SMOGU :) .......ale przede wszystkim SYSTEMU.

30


xxd ~xxd (Gość)11.01.2017 19:08

masz rację ludzie kiedys wyginą..bo sami zniszczą najpier Ziemie a pozniej siebie haha

20


:)*€ ~:)*€ (Gość)11.01.2017 12:24

proponuję nadal palić w piecach, wszelkimi syfami..to się sytuacja "polepszy"..

83


dziadek ~dziadek (Gość)11.01.2017 11:05

Kochani redaktorzy, nie róbcie sobie nabiału. Więcej interwencji jest z zupełnie innych powodów. Życzę wam zdrówka i może lepiej wyjdźcie ze studia ulepić bałwana albo na łyżwy na lodowisko, to się może trochę bardziej Wam przyda i poprawi smogowe nastroje.

114


reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc