Więcej interwencji pogotowia. To przez smog?

ePiotrkow Utworzono: Środa, 11 stycznia 201710 7702
W wielu polskich miastach pogotowia ratunkowe znacznie częściej wysyłają karetki do chorych, którzy skarżą się na dolegliwości związane z układem oddechowym i krążeniowym. Niewykluczone, że objawy chorobowe zaostrza smog. Jak sytuacja wygląda w Piotrkowie Trybunalskim?

Okazuje się, że również szpital wojewódzki przy Rakowskiej odnotował zwiększoną liczbę wezwań Zespołu Ratownictwa Medycznego do pacjentów z zaostrzeniem przewlekłych schorzeń układu oddechowego i układu krążenia. - Jednak podobną sytuację obserwowaliśmy w okresie jesienno-zimowym w poprzednich latach. Nie jesteśmy w stanie ocenić, na ile jest to uwarunkowane sytuacją epidemiologiczną, czyli zwiększoną liczbą zakażeń w tym okresie, a na ile ma to wpływ zanieczyszczenie powietrza – mówi Ewa Tarnowska-Ciotucha, rzecznik prasowy Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Tymczasem, jak podała dziś rano Strefa FM, poprawia się sytuacja smogowa w regionie. W Piotrkowie o 6.00 w środę norma pyłu PM10 przekroczona była o 190%. Nieco gorzej jest w Radomsku. Tam norma została przekroczona o 226%. Oznacza to, że nie wolno zbyt długo przebywać na świeżym powietrzu. Dotyczy to zwłaszcza małych dzieci, kobiet w ciąży i osób chorych na astmę. Przypomnijmy, że najgorsza sytuacja miała miejsce w niedzielę, gdy w Piotrkowie normy były przekroczone aż 9-krotnie.

 


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

MANIEK ~MANIEK (Gość)12.01.2017 09:23

3 dni smogu nad P-kowem było wynikiem szarej zawiesiny wyglądającej jak rozciągnięta wata, a nie zwykłe zachmurzenie. Wisiało to na niezbyt dużej wysokości, jak na możliwości w atmosferze i nie przepuszczało zanieczyszczonego powietrza wyżej. Kiedy zawiesina się rozeszła to skończył się smog. Dawniej kopciły kominy wszystkich domów, był potężnie kopcący przemysł, jedynie samochodów było mniej, ale w czasie mrozów niebo było błękitne i żadnego smogu nie było.

to się dzieje od 20 lat, prezent NATO.

50


gazdapt ~gazdapt (Gość)12.01.2017 10:48

Cztery lata temu interweniowałem w UM i u ekologów bezskutecznie , nie otrzymałem też odpowiedzi na wysłane pisma.Teraz dopiero budzą się gamonie.Oni są tylko od pobierania diet i pensji a resztę mają głęboko w poważaniu,więc nie bardzo rozumiem , dlaczego teraz taka afera.

00


Brutus ~Brutus (Gość)12.01.2017 09:45

Nie widziałam Straży Miejskiej na ul Mickiewicza a tu z każdego komina czarna smoła.

10


Ratownik medyczny ~Ratownik medyczny (Gość)11.01.2017 21:24

........yyyyyy tak to wszystko wina SMOGU :) .......ale przede wszystkim SYSTEMU.

30


xxd ~xxd (Gość)11.01.2017 19:08

masz rację ludzie kiedys wyginą..bo sami zniszczą najpier Ziemie a pozniej siebie haha

20


:)*€ ~:)*€ (Gość)11.01.2017 12:24

proponuję nadal palić w piecach, wszelkimi syfami..to się sytuacja "polepszy"..

83


dziadek ~dziadek (Gość)11.01.2017 11:05

Kochani redaktorzy, nie róbcie sobie nabiału. Więcej interwencji jest z zupełnie innych powodów. Życzę wam zdrówka i może lepiej wyjdźcie ze studia ulepić bałwana albo na łyżwy na lodowisko, to się może trochę bardziej Wam przyda i poprawi smogowe nastroje.

114


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat