Jubileuszowy popis Widzewa

Strefa FM Niedziela, 24 lipca 20164
Głównym punktem obchodów 95. rocznicy powstania T.S. Szczerbiec Wolbórz był mecz tego zespołu z łódzkim Widzewem, spotkanie przyciągnęło do Wolborza wielu kibiców obydwu drużyn, którzy obejrzeli aż 9 bramek, wszystkie zdobyli piłkarze łódzkiej drużyny.

Popis strzelecki czterokrotnych mistrzów Polski rozpoczął się już w 3. minucie spotkania Princewill Okachi, zaledwie sześć minut później drugą bramkę dla widzewiaków zdobył Piotr Burski. W pierwszej połowie łodzianie jeszcze trzykrotnie pokonali wolborskiego bramkarza: w 22. minucie gola zdobył Krzysztof Możdżonek, w 36. ponownie Piotr Burski, a w 37. kolejną bramkę zdobył Princewill Okachi. Po przerwie na boisku nadal dominowali widzewiacy, którzy zdobyli jeszcze cztery bramki, zaledwie cztery minuty po wznowieniu gry gola strzelił Marcin Kozłowski, w 61. minucie siódmą bramkę dla łódzkiego zespołu zdobył Grzegorz Brochocki, dwie ostatnie bramki łodzianie strzelili z rzutów karnych, w 65. minucie „jedenastkę” wykorzystał Partyk Nouri, a piętnaście minut później wynik spotkania ustalił Krystian Tomaszewski.

- Do każdego przeciwnika staramy się podchodzić z szacunkiem i myślę, że to dzisiaj było widać, mimo, iż do przerwy prowadziliśmy już 5:0, po zmianie stron moi zawodnicy nadal chcieli strzelać kolejne bramki, to było bardzo wartościowy mecz kontrolny. Bardzo miło nas tu przyjęto, za co chcielibyśmy podziękować – powiedział trener Widzewa Marcin Płuska.

- Dla moich piłkarzy spotkanie z takim zespołem na pewno było dużym przeżyciem, nie byliśmy w stanie nawiązać walki z łodzianami między innymi dlatego, że dopiero rozpoczynamy przygotowania do sezonu i nasza dyspozycja była daleka od optymalnej, poza tym ranga tego spotkania nieco sparaliżowała moich zawodników – dodaje Ireneusz Komar, trener Szczerbca.

- Odkąd pamiętam w Wolborzu kibicowano Widzewowi, tym bardziej cieszę się, że ten jubileusz mogliśmy uczcić meczem z zespołem, który jako ostatni polski reprezentant, rywalizował w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Dla nas to było wielkie święto i będziemy o tym pamiętać długie lata - podsumował Dariusz Biniek, prezes wolborskiego klubu.

Widzewiacy trenują w Wolborzu od czwartku, podczas krótkiego zgrupowania rozegrają jeszcze jeden mecz sparingowy, w środę, 27 lipca zmierzą się z Elaną Toruń. Zgrupowanie Widzewa w Wolborzu zakończy się 30 lipca.

T.S. Szczerbiec Wolbórz 0:9 (0:5) RTS Widzew Łódź

(3', 37' Princewill Okachi, 9', 36' Piotr Burski, 22' Krzysztof Możdżonek, 48' Marcin Kozłowki 48', 61' Grzegorz Brochocki, 65' Patryk Nouri, 80' Krystian Tomaszewski)

T.S. Szczerbiec Wolbórz: Dawid Pawełkiewicz, Adrian Gliszczyński, Patryk Zaremba, Mateusz Góralczyk, Maciej Toma, Łukasz Dróżdż, Kamil Krakowiak, Marek Rękorajski, Hubert Link, Artur Link, Kamil Kubiak.

RTS Widzew Łódź: Michał Choroś (60' Adam Uszyński), Joachim Pabjańczyk (60' Fabian Woźniak), Bartosz Janowski, Michał Czaplarski (60' Sebastian Zieleniecki), Kamil Bartos (30' Marcin Kozłowski), Princewill Okachi, Kamil Wielgus, Adrian Budka (30' Patryk Nouri), Krzysztof Możdżonek (45' Grzegorz Brochocki), Patryk Strus (30' Kamil Bartosiewicz), Piotr Burski (46' Krystian Tomaszewski).