Znów bez zwycięstwa

Strefa FM Niedziela, 23 października 201640
Porażki Piotrkowianina z Orlenem Wisłą Płock można się było spodziewać, natomiast przegrana Piotrcovii z KPR Jelenia Góra zaskakuje, ponieważ to właśnie z tym zespołem piotrkowianki miały się przełamać, nie udało się co oznacza, że Piotrcovia pozostanie na ostatnim miejscu w tabeli PGNiG Superligi.
Po meczu zarówno trener Piotrcovii, jak i zawodniczki byli załamani.Po meczu zarówno trener Piotrcovii, jak i zawodniczki byli załamani.

Piotrcovia nie wygrała w tym sezonie jeszcze żadnego meczu, zespół z Jeleniej Góry był tym, z którym piotrkowski zespół miał szansę powalczyć o komplet punktów. Wynik tego meczu otworzyła Sabina Kobzar, wkrótce potem bramkarkę Piotrcovii pokonała Tatiana Bilenia, KPR nie zdołał jednak powiększyć przewagi, ponieważ po bramkach Zoricy Despodovskiej i Moniki Kopertowskiej Piotrcovia zdołała wyrównać, prowadzenia jednak nie objęła, w przeciwieństwie do podopiecznych trenera Tomasza Konitza, które w 20. minucie prowadziły już 12:7, różnica być może nie byłaby tak duża, gdyby piotrkowianki grały lepiej w obronie. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:15.
W drugiej połowie piotrkowianki próbowały zniwelować przewagę rywalek i w 43. minucie doprowadziły do wyrównania 19:19, jednak nie zdołały przełamać rywala, tymczasem ten rywal znów odskoczył i nie dał już sobie wydrzeć zwycięstwa, wygrywając 28:26.

- Nie wiem dlaczego przy stanie 19:19 nie byliśmy w stanie przejąć inicjatywy, tym bardziej, że potrafimy stwarzać sytuację rzutowe, ale dziewczyny w ostatniej chwili się wycofują, muszę poważnie porozmawiać ze swoimi zawodniczkami, bo tak źle już dawno nie było, wciąż okupujemy ostatnie miejsce – powiedział po meczu trener Piotrcovii Michał Pastuszko.

W piątek, 28 października Piotrcovia pojedzie do Kobierzyc, to kolejny rywal, z którym piotrkowski zespół powinien powalczyć o komplet punktów, przynajmniej teoretycznie.

Przegrał też Piotrkowianin, który nie sprawił niespodzianki w Płocku, ulegając tamtejszej Wiśle 24:35 (16:17). Pierwsza połowa była wyrównana, jednak po przerwie jeden z najlepszych polskich zespołów zdominował Piotrkowianina i zasłużenie wygrał to spotkanie, a kolejny mecz już w środę, tym razem Piotrkowianin zmierzy się w Hali Relax z KS Meble Wójcik Elbląg. Początek tego pojedynku o godzinie 18.30.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 26:28 (12:15) KPR Jelenia Góra

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Opelt, Sarnecka – Kucharska 7, Dronzikowska 5, Despodovska 5/1, Kopertowska 3, Szafnicka 2, Belmas 2, Ivanović 1, Sobińska 1, Klonowska.

KPR Jelenia Góra:Ciesiółka, Hoffman - Kobzar 10/2, Janas 6, Załoga 5, Jasińska 3, Bielecka 3, Tomczyk 1.

Orlen Wisła Płock 35:24 (17:16) Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

Orlen Wisła Płock: Morawski, Corrales - Mihić 8, Rocha 6/2, Daszek 5, Toledo 5, Pusica 4, Gębala T. 3, Tarabochia 2, Ivić 1, Żytnikow 1, Ghionea, Kwiatkowski, Gębala M.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Procho, Banisz, Schodowski - Pacześny 5, Iskra 4, Nastaj 4/2, Mróz 3, Krawczenko 2, Swat 1, Góralski 1, Szczukocki, Andreou, Wędrak, Woynowski, Makowiejew, Tórz.