Zawodniczka LUKS Gryf Bujny wicemistrzynią Polski

Strefa FM Poniedziałek, 09 czerwca 20143
Katarzyna Ordzińska z LUKS Gryf Bujny wicemistrzynią Polski juniorek w podnoszeniu ciężarów. Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 20 odbyły się w miniony weekend w Zamościu.
Katarzyna Ordzińska zdobyła srebrny medal, fot. H. Furmaniuk Katarzyna Ordzińska zdobyła srebrny medal, fot. H. Furmaniuk

Zawodniczka z Bujen uplasowała się na drugiej pozycji w kat. +75 kg, wyprzedziła ją tylko Eliza Wcisłak z MLKPC Sokół Podlaski.
 - Kasia przegrała ze swoją nagroźniejszą rywalką tylko, dlatego, że jest cięższa. W rwaniu obydwie poradziły sobie ze sztangą ważącą 91 kg, natomiast w podrzucie minimalnie lepsza okazało się Eliza, która skończyła na 107 kg, a Kasia podrzuciła tylko kilogram mniej. Radość jest podwójna, bo dzięki temu wynikowi Kasia zakwalifikowała się do Mistrzostw Świata Juniorów i Juniorek, które rozpoczną  się 20 czerwca w rosyjskim Kazaniu. To duży sukces - cieszy się Henryk Furmaniuk, trener sekcji podnoszenia ciężarów LUKS Gryf Bujny przy Zespole Szkół Rolniczych w Bujnach.

Podczas mistrzostw Polski bardzo dobrze w kat. 75 kg zaprezentowały się także sztangistki LKS Dobryszyce, Dorota Kubica była pierwsza, a Anna Wojewoda trzecia.

W klasyfikacji klubowej LKS Dobryszyce zajął ostatecznie 6. pozycję - 46 pkt., a LUKS Gryf Bujny 16. - 26 pkt. Wygrał CLKS Mazovia Ciechanów - 92 pkt.

W klasyfikacji wojewódzkiej, łódzkie zajęło 5. miejsce - 74 pkt., na pierwszym uplasowało się mazowieckie - 273 pkt.