Zawisza też okazał się za mocny

Niedziela, 21 maja 20170
W meczu 32. kolejki IV ligi łódzkiej piotrkowska Polonia przegrała z Zawiszą Rzgów 1:4 (0:3), to kolejna wysoka porażka piotrkowskiego zespołu w tym miesiącu. Poloniści kończyli ten mecz w dziewięciu, ponieważ czerwonymi kartkami zostali ukarani Robert Skupień oraz Krzysztof Grobelny.

Podobnie jak podczas środowego spotkania z rezerwowym zespołem GKS II Bełchatów, w Rzgowie piotrkowianie też stracili trzy bramki w pierwszej połowie, gospodarze objęli prowadzenie już po pięciu minutach, do bramki Polonii trafił wówczas Łukasz Wiśniewski, kilkanaście minut później ten sam zawodnik zdobył kolejną bramkę, a sześć minut przed końcem pierwszej połowy trzeciego gola dla Zawiszy strzelił Artur Kulik. Oprócz kilku bramek w pierwszej części tego spotkania poloniści stracili też jednego zawodnika, w 30. minucie meczu czerwoną kartką został ukarany Robert Skupień.

Tuż po przerwie pierwszą i jak się później okazało jedyną bramkę dla Polonii zdobył Eryk Sulikowski, który zaledwie kilkadziesiąt sekund wcześniej wszedł na boisko. W 72. minucie spotkania drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Krzysztof Grobelny, grający w przewadze gospodarze dwie minuty później zdobyli jeszcze jedną bramkę, wynik tego meczu ustalił Patryk Olszewski.

W sobotę, 27 maja Polonia zmierzy się na własnym boisku z KS Paradyż. Początek tego spotkania o godzinie 17.00.

GLKS Zawisza Rzgów 4:1 (3:0) PKS Polonia Piotrków Trybunalski

(5’ i 23’ Łukasz Wiśniewski, 39’ Artur Kulik, 74’ Patryk Olszewski – 46’ Eryk Sulikowski)

GLKS Zawisza Rzgów: Wawrzyński – Bartłomiejczyk, Bronka, Czernik, Kaczmarkiewicz, Kulik (85’ Modranka), Olejnik, Perek (78’ Karczewski), Socha, Szubert (65’ Podedworny), Wiśniewski (72’ Olszewski).

PKS Polonia Piotrków Trybunalski: Błażejewski – Grobelny, Jarzembowski, Kamocki (75’ Kawnik), Kukulski (50’ Kowalski), Lenarcik (75’ Patryk Grzesiuk), Malicki, Ornafa, Batata, Skupień, Strzębski (46’ Sulikowski).