Zapaśniczki i zapaśnicy AKS godnie reprezentowali Piotrków

Środa, 03 maja 201723
W Drzonkowie zakończyły się finały XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach kobiet, będącej jednocześnie Mistrzostwami Polski Juniorek Młodszych. Zawodniczki piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego wywalczyły tam cztery medale. AKS zajął ostatecznie czwarte miejsce w klasyfikacji klubowej zarówno wśród dziewcząt, jak i wśród chłopców, dwa kolejne krążki dołożyli bowiem kadeci piotrkowskiego klubu.

W zawodach rywalizowało 140 zawodniczek, reprezentujących 52 kluby, wyłonionych podczas turniejów zorganizowanych w ramach Pucharu Polski w Zamościu i Gniewie. Piotrkowski AKS reprezentowało sześć zawodniczek, najlepiej spisały się Julia Michalska (kategoria wagowa 49 kg) oraz Aleksandra Skudlara (kat. 56 kg), które zdobyły srebrne krążki. Ponadto na najniższym stopniu podium stanęły Natalia Szczypińska (kat. 38 kg) oraz Nikola Dytrych (kat. 43 kg). O brązowy krążek walczyła również Patrycja Wochna (kat. 65 kg), ale ostatecznie zajęła piąte miejsce w swojej kategorii. Piotrkowianki po raz kolejny udowodniły, że należą do ścisłej krajowej czołówki w zapasach kobiet. Trenerką dziewcząt AKS jest wychowanka tego klubu , wielokrotna medalistka i mistrzyni Polski Angelika Dytrych.

Dwa medale podczas tej imprezy zdobyli również kadeci piotrkowskiego klubu, których startowało tam w sumie ośmiu. Srebro w kat. 54 kg wywalczył Jakub Łysoń, natomiast brązowy medal w kat. 58 kg zdobył Karol Socha.