Zamykają stacjonarne punkty krwiodawstwa. Co z Piotrkowem?

ePiotrkow Utworzono: Środa, 18 października 20173 2790
W latach 2006-2016 działalność zakończyło 51 takich ośrodków. W województwie łódzkim w 2012 zamknięto na przykład punkt w Łęczycy. Problem nagłaśnia środowa "Rzeczpospolita". Coraz większą popularnością cieszą się mobilne punkty pobrań w specjalnych, podstawionych autobusach.

Dobra wiadomość jest taka, że placówka w Piotrkowie przy Słowackiego 74 ma się dobrze i jest często odwiedzana. Krew oddaje u nas codziennie okołu dwudziestu osób. O zamknięciu nic mi nie wiadomo - przyznaje Halina Ałaszewska, pielęgniarka z piotrkowskiego punktu pobrań.  - Jeśli gdzieś są zamykane jakiekolwiek stacjonarne punkty, to głównie ze względów ekonomicznych albo gdzieś, gdzie jest mało krwiodawców, może wtedy dyrekcja podejmuje takie decyzje. O zamknięciu ośrodka w Piotrkowie nie słyszałam i nie nie nastąpi to pewnie przez najbliższe pięć czy dziesięć lat - tłumaczy. 

 


Punkt Pobrań w Piotrkowie przy ulicy Słowackiego funkcjonuje od siedmiu lat. Wcześniej mieścił się m.in. w szpitalu przy Roosevelta, na Rakowskiej, Wolborskiej czy przy ul. Wojska Polskiego, pod "siódemkami". Krew można oddawać w poniedziałki, wtorki i piątki od 8:00 do 11:00, a w środy i czwartki od 8:00 do 10:30.  Harmonogram akcji wyjazdowych znajdziecie z kolei pod tym linkiem.

 

 

źródło: "Rzeczpospolita"

 

 

 

 


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (3)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

07 ~07 (Gość)18.10.2017 21:03

Ja bym wnioskował o rozpatrzenie chociaż jednego dnia w tygodniu by punkt poboru krwi był czynny w godzinach popołudniowych. Na pewno byłoby wielu zainteresowanych w godzinach popołudniowych oddać ten cenny dar.

90


irek ~irek (Gość)18.10.2017 19:04

A w naszej słynnej fabryce tylko we wtorki,środy i czwartki ,ktoś powinien się tym zająć,może pip

30


reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc