Za dużo błędów

Strefa FM Sobota, 21 października 201733
Zawodniczki Piotrcovii nie będą wspominać najlepiej meczu z Pogonią Szczecin, która w sobotę wygrała w Hali Relax 28:26 (14:13). Piotrkowianki popełniły zbyt wiele błędów, tymczasem rywalki właściwie ich uniknęły i zagrały wszechstronniej.

Wynik meczu otworzyła Agata Wypych, szczecinianki dosyć szybko wyrównały, przez 30 minut wynik oscylował wokół remisu, ostatecznie przyjezdne zeszły do szatni z jednobramkową zaliczką.

Po przerwie szczecinianki powiększyły przewagę, ponieważ Piotrcovia kiepsko zaczęła drugą część spotkania. W 36. minucie gospodynie przegrywały 15:18, a dwie minuty później już 15:20. Podopieczne trenera Adriana Struzika zdobywały bramki przeważnie po akcjach oskrzydlających, tymczasem piotrkowianki próbowały przedzierać się środkiem, przez co ich akcje były bardziej przewidywalne. Popełniły też zbyt wiele niewymuszonych błędów, niedokładnie podawały, gubiły piłkę lub po prostu nie trafiały w bramkę.

- Nie wyszedł nam ten mecz. Przespałyśmy początek drugiej połowy i popełniłyśmy zbyt dużo błędów – powiedziała Monika Kopertowska.

- Kilka razy nie potrafiliśmy wykorzystać przewagi liczebnej, przez kilka minut graliśmy za wolno. Błędów faktycznie było za dużo, dziewczyny w przerwie mówiły, że piłka jest za bardzo obklejona, ale przecież rywalki też grały tą piłką, a niewymuszonych błędów właściwie nie popełniły - podsumował Rafał Przybylski, trener Piotrcovii.

Po siedmiu kolejkach Piotrcovia zajmuje 7. miejsce w tabeli PGNiG Superligi. Kolejny mecz w niedzielę, 29 października w Lubinie z tamtejszym Metraco Zagłębiem, aktualnym liderem rozgrywek.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 26:28 (13:15) Pogoń Szczecin

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Opelt – Kopertowska 7/1, Despodovska 5/1, Wyrzychowska 3, Belmas 3, Wasilewska 3, Kucharska 2, Wypych 2, Ivanovic 1, Klonowska, Matyja, Marszałek.

0

2

Komentarze (33)

Szanowni czytelnicy, na czas trwania ciszy wyborczej wyłączyliśmy możliwość publikacji komentarzy, możliwość ta powróci po jej zakończeniu. I pamiętaj - 21 kwietnia widzimy się na wyborach! – Redakcja ePiotrkow.pl

Komentowanie zostało wyłączone.
Bywalec ~Bywalec (Gość)24.10.2017 10:03

W SkayPub byli goścmi w sobotę: działacze Piotrkowianina,Piotrcovii,pracownicy UM(szeregowi), Policji (w cywilu),widziałem 2 lekarzy,ratownika medycznego,pracowników banku,znajome twarze młodzieży szklonej oraz wiele innych nieznajomych osób. A co nie wolno wszystkim tam być? Ktoś zabrania?. Zgłoście w swoich klubach sportowych chęć zorganizowania spotkania z zawodnikami, zarządami, trenerami i tam przedstawcie swoje problemy dlaczego nie gra mąż, żona, koleżanka, chłopak, córka , syn itd.Przedstawcie swoje wizje i wnioski,dyskutujcie bo każdy jest mądry anonimowo a nie wierzę w to, że działania w klubach są na szkodę i nikt nie chce osiągnąć jak najlepszego sportowego wyniku na miarę możliwości.Proszę kluby miejskie by poinformowały na tej stronie o wnioskach kibiców np.20 os. dotyczących chęci organizacji takiego spotkania.
Nie wkraczajmy w sferę prywatności gdzie kto spędza wolny czas.Kultura osobista tego wymaga.

43

januszek ~januszek (Gość)22.10.2017 20:57

Dziewczyny grają do pewnego momentu, dochodzą do ściany i się od niej odbijają,W decydujących momentach tracą głowę, złe wybory rzutowe lub podania, brak pomocy w obronie, niecelny rzut i po kilku minutach takiego przestoju w grze, nie ma do czego wracać , ewentualnie walczyć o jak najniższy wymiar kary.

13

Po studiach ~Po studiach (Gość)25.10.2017 16:34

Sytuacja beznadziejna i bez wyjścia nie potrafią walczyć, odbijają się od ściany, tracą głowę, niecelne rzuty, brak obrony, niecelne podania i co gorsze nie wiadomo czyja to wina, które zawodniczki się nadają a które nie ( bo siedzą na ławie). Kto to jest w stanie zmienić sytuację na lepsze, znikąd nadziei. Taki wniosek nasuwa się przyglądając się poczynaniom zarządu, trenera, zawodniczek, wiernych kibiców czyli prawie wszystkich zainteresowanych. Po co chodzić na takie mecze ?? Może się mylę chociaż chciałbym ??

21

do zarządu ~do zarządu (Gość)22.10.2017 12:15

zmiana trenera nie wiele pomoże ja bym szukał pomocy u psychologa sportowego ,ale czy w Piotrkowie owaki się znajduje nie wiem jeżeli Piotrkowianin taką wiedzę posiada to jest prośba o pomoc z góry dziękuje

15

gość ~gość (Gość)22.10.2017 16:11

Pastuszko byl zly? Przybylski jest zly???? A moze problem w tym zespole jest inny i ma inne imie? Dziewczyny wiecej wiary w swoje umiejetnosci a bedzie dobrze. Wierni kibice zawsze sa z wami. Pozdrawiam

31

assa ~assa (Gość)22.10.2017 00:14

Trenerze!
Czy Ty nie widzisz co się dzieje na boisku?Czytasz komentarze może?My wierni kibice prosimy Cię o reagowanie wcześniej niż po meczu! Kiedy Klonowska nic nie gra zmień ją na Ivanovic. Agata na skrzydle?Od kiedy?Wyrzychowska super!Jest moc.Jest łobuziara na boisku.Walczy! Trenerze zmień zagrania.Rotuj dziewczynami,przecież masz kim!Po co mamy Cygan?Po to by siedziała na ławce kolejny mecz?
Dziś mega dużo błędów!Nie trafione bramki :/ Szczecin był do ogrania na miękko! Dziewczyny wierzymy w Was!

111

marzyciel ~marzyciel (Gość)23.10.2017 13:56

Z dolną połówką tabeli, grająca o przysłowiowe "życie" to może trudno "eksperymentować" ale z górną, gdzie wynik jest z góry wiadomy trzeba grać całą drużyną i wtedy się okaże kto może siedzieć na "ławie" a z kim należy się pożegnać. Nie wykluczam w takim przypadku wielu miłych dla kibiców niespodzianek.

40

obiektywny piotrkowianin II ~obiektywny piotrkowianin II (Gość)23.10.2017 13:49

Co by zmieniło istniejąca sytuację klubu na gorsza gdyby w meczu z Koszalinem i Szczecinem użyć w grze całej drużynę i sprawdzić jej faktyczne możliwości na boisku a może trener się bał że drużyna go mile zaskoczy i przy okazji kibiców, o co tu właściwie chodzi, bo powinno chodzić o sportowe sukcesy Piotrcovii - chyba.

50

gość ~gość (Gość)21.10.2017 23:54

No tak. Z Koszalinem to była wina sędziów. Teraz piłka za bardzo obklejona. Ciężkie jest życie nie ma co

91

Fanatyk ~Fanatyk (Gość)22.10.2017 16:36

Dokładnie jak wspominają piszący wcześniej - za dużo błędów i to nas gubi... Potrafimy mecz przegrać w minutę dwoma podaniami... i to nie jest pierwszy raz, jakiś brak koncentracji się wkrada. Nie wygląda to źle, teoretycznie mocniejsi rywale są jak najbardziej w zasięgu możliwości Dziewczyn ale brakuje tej przysłowiowej kopki nad "i". Moim zdaniem nieraz chcą za szybko coś zrobić, zamiast grać spokojnie. Więcej rozwagi na boisku i wygrane przyjdą, jestem optymistą.
Wczoraj Szczecin bardzo ładnie wychodził do kontry dwiema skrzydłowymi, Panie Trenerze może warto by było wprowadzić ten element u nas, mamy szybkie skrzydłowe. Wczoraj na plus Wyrzychowska i Zorica za walkę pod koniec :)