Wypadek na drodze krajowej 91. Jedna osoba trafiła do szpitala

ePiotrkow Utworzono: Czwartek, 04 stycznia 2018122 38345
Dwa samochody osobowe zderzyły się na drodze krajowej nr 91 pod Piotrkowem. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Ładuję galerię...

Do zdarzenia doszło w czwartek 4 stycznia około godziny 6 na wysokości skrzyżowania z ulicą Moryca.

 

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 42-letni kierowca samochodu aixam crossline, wyjeżdżając z ulicy Mazowieckiej, na wprost przez skrzyżowanie, w kierunku ulicy Moryca, nie zachował szczególnej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu peugeotem 306. W wyniku zderzenia 70-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego, poruszający się DK 91 od strony Piotrkowa w kierunku Rozprzy, stracił panowanie nad peugeotem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala w Piotrkowie Trybunalskim.

 

42-latek był trzeźwy. Stan trzeźwości drugiego kierowcy będzie znany po przeprowadzeniu badań krwi.

 

Utrudnienia w ruchu na DK91 trwały do godz. 9.30. 


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (122)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)04.01.2018 14:54

Nauczyć sie w końcu jeździć a nie ronda co chwilę.Skoro ktoś ma problem z pokonaniem tak prostego skrzyżowania to raczej z nim problem a nie drodze.

111


gościu ~gościu (Gość)04.01.2018 10:38

Jak zamkną A1 i cały ruch pójdzie dk91,to się będzie dopiero działo.

160


gość ~gość (Gość)04.01.2018 10:16

Ile jeszcze musi być wypadków na tym skrzyżowaniu by w końcu coś tam się zmieniło może czas zbudować rondo czy zamontować sygnalizacje świetlną?

66


allepit ~allepit (Gość)04.01.2018 10:01

A ja myślę, że w tym miejscu wybudowanie ronda z prawdziwego zdarzenia a nie byle placka na środku skrzyżowania w zupełności zlikwidowałoby problem prawie codziennych kolizji, wypadków w tym miejscu. Co do kultury jazdy i umiejętności to popieram wypowiedź pakowskiego, że dużą większość za zagrożenie na drogach biorą niedouczeni nie tylko nowi ale doświadczeni kierowcy, którzy to mają strach w oczach aby wykonać manewr poprawnego wyprzedzania a jeśli tego nie maja zamiaru robić to niech jedna tępa pała z drugą zostawi miejsce na wyprzedzenie siebie i np, żuka z ziemniakami jadącego 50 km/h gdzie bezpiecznie można podróżować z prędkością 90km/h. Trzeba umieć analizować sytuację na drodze, myśleć jak ułatwić innym bezpieczną podróż i nie być cholernym egoistą. Uczmy się kultury i myślenia za kółkiem.

72


gościu ~gościu (Gość)04.01.2018 10:35

Jeden gościu siedział na rowie.Przyjechało dwóch ,,czarnych,,wzięli pod pachy i zabrali do samochodu.Nie zabrała go erka , pewnie był na gazie.

12


gośc ~gośc (Gość)04.01.2018 08:38

Znowu wypadek na 91, tym razem w również częstym miejscu podobnych zdarzeń. Zarówno skrzyżowanie z ulicą Moryca, jak i z drogą powiatową Milejów - Siomki mają złą widoczność poprzez fatalne ustawienie oznakowania pionowego i stare topole.

54


allepit ~allepit (Gość)04.01.2018 13:37

Panowie i Panie, reasumując: Musimy poczekać aż kolumna BOR-U z Prezydentem albo Premierem będzie miała na tym skrzyżowaniu nieplanowany postój..... wtedy może nam Sz. P. Maciarewicz bądź co bądź reprezentant naszego powiatu nakaże wykonać drogę................ mleczną.

26


do komentatorów ~do komentatorów (Gość)04.01.2018 12:22

Pomysły może dobre, ale czy realne. Na tej dróżce, gdzie kiedyś z trudem wymijały się dwie fury z sianem, odbywają się wyścigi ze śmiercią. (Wczoraj zmarł w szpitalu kierowca uczestniczący w wypadku w poprzednim tygodniu). Prawie co tydzień poważny wypadek - najczęściej na skrzyżowaniach. I zapewne tak będzie nadal. Można oczywiście zmienić system szkolenia kierowców, można wybudować obwodnicę, ronda lub wiadukty nad tą drogą - tylko kiedy i za ile.
Na obecną chwilę, wystarczy na każdym skrzyżowaniu pomiędzy Rozprzą i Piotrkowem ustawić znaki ograniczające prędkość, założyć progi zwalniające i zamontować fotoradary. Może uratuje się przez to życie kilkudziesięciu osobom.

45


dddd ~dddd (Gość)04.01.2018 07:20

proponuję otworzyć przejazd kolejowy kolo 8- wtedy Pioma i inni pracownicy z okolicznych firm będą jeździć w koło, a nie Morycą.

25


PAKOWSKI ~PAKOWSKI (Gość)04.01.2018 08:17

Może nadszedł czas by zrobić południową obwodnicę miasta - czekajcie dalej aż zamkną A1 na czas remontu to Piotrków będzie rozjechany. Po co uszczęśliwia się na siłę Piotrkowian i robi się obwodnice 800-lecia w mieście a nie w odwrotnym kierunku?
Tak czy inaczej cały ruch będzie szedł przez miasto i to wy mieszczanie będziecie wdychać ten odór. Gratulacje dla decydentów za trafione inwestycje.
A wypadki biorą się z tego, że na drodze większość kierowców widzi tylko czubek własnego nosa.
Nie myślicie - chyba że tylko jak tu utrudnić jazdę innym użytkownikom!!! I tu kłania się świetny system szkolenia kierowców nastawiony tylko na ściąganie kasy za kursy i egzaminy ... a później widać sznur 20-30 aut jadących za dwiema wystraszonymi skutecznie uniemożliwiającymi bezpieczne wyprzedzenie przysłowiowymi "babami".

102