Wyniki festiwalu Eurojedynka

ePiotrkow Utworzono: Niedziela, 14 maja 20172 1098
Były piosenki hiszpańskie, niemieckie, francuskie, węgierskie. Większość prezentacji była jednak w języku angielskim. Poziom XIV Międzygimnazjalnego Festiwalu Piosenki Europejskiej, który w piątek odbył się w piotrkowskim MOK, był dość wysoki.

Do przesłuchań konkursowych zgłosiło się 9 gimnazjów, w tym 3 z Piotrkowa oraz uczniowie klasy VI SP nr 16.

 

Przy wypełnionej sali 20 solistów śpiewało w językach obcych piosenki europejskie oraz te spoza Europy, ale znane i lubiane również na naszych kontynencie. Zgłosiły się również dwa duety wokalne. Młodzież mogła wymienić doświadczenia, zaprezentować swoje umiejętności językowe i wokalne.

 

Profesjonalne jury wyłoniło zwycięzców. Postanowiło przyznać dwa I miejsca - dla Patrycji Suskiej oraz duetu Sara Szulc i Krzysztof Wojtysiak z Gimnazjum nr 4, dwa  II miejsca - dla Malwiny Łągwy z Gimnazjum w Przygłowie i Anny Grelowskiej z SP nr 16 w Piotrkowie oraz dwa III miejsca - dla Magdaleny Robaszek z Gimnazjum nr 1 i duetu Natalia Toma i Martyna Mizera z Woli Krzysztoporskiej.

 

Jury przyznało też 3 wyróżnienia - dla Weroniki Linek z Gimnazjum nr 5, Martyny Mizery z Gimnazjum w Woli Krzysztoporskiej oraz dla Jakuba Kuny z Gimnazjum w Przygłowie.

 

Nad organizacją festiwalu czuwa od 2003 roku nauczyciel muzyki w Gimnazjum nr 1 Jolanta Trojanowska.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (2)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ep ~ep (Gość)14.05.2017 11:03

Co to za polski wynalazek zablysnoł? Czy to wina Tuska?

02


reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc