Wyniki festiwalu Eurojedynka

ePiotrkow Utworzono: Niedziela, 14 maja 20172 1158
Były piosenki hiszpańskie, niemieckie, francuskie, węgierskie. Większość prezentacji była jednak w języku angielskim. Poziom XIV Międzygimnazjalnego Festiwalu Piosenki Europejskiej, który w piątek odbył się w piotrkowskim MOK, był dość wysoki.

Do przesłuchań konkursowych zgłosiło się 9 gimnazjów, w tym 3 z Piotrkowa oraz uczniowie klasy VI SP nr 16.

 

Przy wypełnionej sali 20 solistów śpiewało w językach obcych piosenki europejskie oraz te spoza Europy, ale znane i lubiane również na naszych kontynencie. Zgłosiły się również dwa duety wokalne. Młodzież mogła wymienić doświadczenia, zaprezentować swoje umiejętności językowe i wokalne.

 

Profesjonalne jury wyłoniło zwycięzców. Postanowiło przyznać dwa I miejsca - dla Patrycji Suskiej oraz duetu Sara Szulc i Krzysztof Wojtysiak z Gimnazjum nr 4, dwa  II miejsca - dla Malwiny Łągwy z Gimnazjum w Przygłowie i Anny Grelowskiej z SP nr 16 w Piotrkowie oraz dwa III miejsca - dla Magdaleny Robaszek z Gimnazjum nr 1 i duetu Natalia Toma i Martyna Mizera z Woli Krzysztoporskiej.

 

Jury przyznało też 3 wyróżnienia - dla Weroniki Linek z Gimnazjum nr 5, Martyny Mizery z Gimnazjum w Woli Krzysztoporskiej oraz dla Jakuba Kuny z Gimnazjum w Przygłowie.

 

Nad organizacją festiwalu czuwa od 2003 roku nauczyciel muzyki w Gimnazjum nr 1 Jolanta Trojanowska.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ep ~ep (Gość)14.05.2017 11:03

Co to za polski wynalazek zablysnoł? Czy to wina Tuska?

02


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat