Wymarzony koniec kariery

Strefa FM Piątek, 19 maja 201727
Chyba każdy zawodnik chciałby, aby jego ostatni mecz wyglądał tak, jak ten rozegrany w piątek przez Dmytro Zinchuka, do niedawna grający trener, a od przyszłego sezonu trener Piotrkowianina, ustalił wynik zwycięskiego dla jego drużyny spotkania. Piotrkowski zespół w świetnym stylu pokonał KS Meble Wójcik Elbląg 33:23 (18:13), a Dima rzucił cztery bramki. Po meczu w uroczysty sposób podziękowano mu za to, co dotychczas zrobił dla klubu.

Piotrkowianie dominowali od początku tego spotkania, w 5. minucie po bramce Sebastiana Iskry piotrkowski zespół prowadził 3:2, a pięć minut później już 7:4. W 22. minucie meczu pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobył Dmytro Zinchuk, ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 18:13.

Po przerwie piotrkowianie konsekwentnie powiększali przewagę, a w 47. minucie spotkania po bramce Krystiana Wędraka prowadzili już dziesięcioma bramkami (27:17). Goście byli bezradni, tym bardziej, że w piotrkowskiej bramce kapitalnie bronił Artur Banisz, który w 56. minucie spotkania popisał się niesamowitą paradą, w ciągu kilku sekund obronił aż trzy rzuty rywali. Bardzo dobrze bronił również jego zmiennik Damian Procho. Kilkanaście sekund przed końcem Dmytro Zinchuk wykończył piękną akcję swojego zespołu, przypieczętowując zwycięstwo Piotrkowianina. Po meczu podziękowano temu legendarnemu zawodnikowi w iście mistrzowski sposób, gratulacje złożyli mu m.in. prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak, działacze Piotrkowianina na czele z prezesem Tomaszem Zwierzchowskim, piłkarki Piotrcovii Agata Wypych i Vladislava Belmas, koledzy z drużyny oraz oczywiście kibice, a na koniec wszyscy odśpiewali sto lat.

- Każdy zawodnik chciałby zakończyć karierę wygranym meczem we własnej hali, przy tak wspaniałej publiczności. Zostaję w Piotrkowie i od przyszłego sezonu będę pełnił funkcję trenera - powiedział wzruszony Dmytro Zinchuk.

Pochodzący z Ukrainy zawodnik po raz pierwszy dołączył do piotrkowskiej drużyny w 2006 roku, przychodząc z rumuńskiego klubu Minaur Baia Mare. Wcześniej reprezentował barwy ukraińskich CSKA Kijów i Portowika Jużny. W 2009 roku przeszedł do Azotów Puławy, występował tam do 2013 roku, w tym samym roku wrócił na Ukrainę i wtedy dostał propozycję ponownej gry w pierwszoligowym wówczas Piotrkowianinie, wrócił i pomógł zespołowi w ponownym awansie do Superligi. W zakończonym właśnie sezonie łączył funkcje trenera i zawodnika. W sumie zdobył dla piotrkowskiej drużyny 753 bramki, na polskich boiskach zdobył ich aż 1206, w tym 973 w Superlidze. Na koniec można napisać tylko jedno: Dima, dziękujemy!

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 33:23 (18:13) Meble Wójcik Elbląg

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Banisz, Procho - Mróz 5, Zinchuk 4/2, Makowiejew 3, Pożarek 3, Kravchenko 3, Góralski 2, Nastaj 2, Iskra 2, Swat 2, Pacześny 2, Wędrak 2, Surosz 1, Achruk 1, Marcin Tórz 1.

KS Meble Wójcik Elbląg: Ram, Dudek – Paweł Adamczak 7/3, Bartosz Janiszewski 7, Dorsz 2, Nowakowski 2, Moryń 1/1, Piotr Adamczak 1, Kupiec 1, Olszewski 1, Michał Tórz 1.