Wygrał też Piotrkowianin

Piotrkowianin Poniedziałek, 08 maja 201712
Piotrkowscy szczypiorniści wygrali pierwszy mecz w Pucharze PGNiG Superligi, pokonali w Mielcu tamtejszą Stal 32:25 (15:13).

Lepiej to spotkanie rozpoczęli gospodarze, ale kilkanaście minut później piotrkowianie dogonili swoich rywali, a pięć minut przed końcem pierwszej połowy rzucili dwie bramki z rzędu i zeszli do szatni z dwubramkowym prowadzeniem.

Po przerwie podopieczni Dmytro Zinchuka zdołali jeszcze powiększyć wypracowaną w pierwszej połowie przewagę, grali bardzo równo i konsekwentnie, a Marcin Schodowski niemal zamurował bramkę.

Do końca sezonu pozostały już tylko dwa spotkania. 13 maja piotrkowski zespół zmierzy się na wyjeździe z KPR RC Legionowo, a 19 maja podejmie KS Meble Wójcik Elbląg. Ten ostatni mecz będzie szczególnie istotny, ponieważ po raz ostatni na boisku zamelduje się wówczas Dmytro Zinchuk, który postanowił zakończyć karierę sportowca i w nowym sezonie będzie pełnił rolę szkoleniowca Piotrkowianina. Działacze chcą godnie pożegnać klubową legendę, nie zabraknie więc atrakcji i niespodzianek. Ten mecz ma się rozpocząć o godzinie 18.30.

SPR Stal Mielec 25:32 (13:15) Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

SPR Stal Mielec: Wiśniewski, Lipka - Krępa 5, Janyst 5, Dementiew 3, Kubisztal 2, Basiak 2, Krygowski 1, Chodara 1, Rusin 1, Kłoda, Krupa, Ćwięka, Wilk.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Schodowski, Banisz - Mróz 6/1, Iskra 5, Andreou 5, Woynowski 4, Tórz 3, Krawczenko 3, Swat 2, Wędrak 1, Nastaj 1, Surosz 1, Makowiejew 1.