Wszystko w Twoich rękach, czyli o świątecznych prezentach...

ePiotrkow Utworzono: Poniedziałek, 26 października 20150 3130
Kto z nas nie lubi dostawać prezentów? Retoryczne pytanie… Na urodziny, imieniny, dzień chłopaka, dziewczyny czy też leśnika. Na gwiazdkę, jajeczko oraz Walentynki. Zapewne większość z nas z przyjemnością także obdarowuje – przecież to takie miłe, satysfakcjonujące, kiedy podekscytowani milusińscy z radością wyciągają kolejne prezenty spod choinki, a narzeczony promienieje i jest pod wrażeniem wyjątkowo trafionego podarunku. No właśnie… wszystko pięknie, ale wybór, decyzja i zakup to już zdecydowanie większe wyzwanie.

Prezenty świąteczne – jak, kiedy, kto i dlaczego…

Wybór prezentów to zagadnienie szerokie, temat rzeka, a zatem w tzw. przyrodzie występują bardzo różne postawy i techniki kupowania podarunków. Bez wątpienia prawdziwą próbą sił i charakterów jest czas prezentów świątecznych. Im chłodniej za oknami tym bliżej do prawdziwego survivalu (dla niektórych), miłego obowiązku (dla innych) czy też fantastycznego pola do popisu (dla kreatywnych miłośników obdarowywania). Analizując i obserwując różne techniki i podejścia możemy wyróżnić m.in. tych, którzy prezenty świąteczne zaczynają wybierać już na początku jesieni, jak również spanikowanych, z lekkim przerażeniem w oczach zwolenników świątecznego last minute. W niektórych rodzinach gwiazdkowe podarunki pozostają tajemnicą do ostatniej chwili, w innych mniej więcej wiadomo co, kto otrzyma. Specyficznym podejściem do prezentowych dylematów, wyborów i decyzji jest jednogłośny wybór specjalistów ds. prezentów, czyli osoby, która od a do zet organizuje tę kwestię. W skrajnych sytuacjach wybiera podarunek dla siebie…

Prezentowy Leon Zawodowiec

Bez wątpienia rodzinny fachowiec w tej dziedzinie powinien być osobą kreatywną, pomysłową, ale też doskonale zorganizowaną i zaangażowaną w rodzinne życie. Jakby nie patrzeć musi wiedzieć o czym marzy nastoletnia bratanica,  z czego ucieszą się rodzice, czym uszczęśliwić męża oraz co wybrać dla nowego narzeczonego siostry. Wbrew pozorom taka sytuacja nie należy do rzadkości. W wielu domach kwestia prezentów świątecznych jest rozwiązywana jednym zdaniem „Kup coś od nas dla…, Ty masz takie oko, gust i zawsze dobrze wybierasz”. I nie można zawieść, trzeba spełnić pokładane nadzieje i oczekiwania.

Prawdziwie kreatywni i zaangażowani specjaliści wiedzą już, że temat trzeba brać na warsztat nieco wcześniej. Nie wystarczy iść i kupić czy też zamówić online. Wiadomo przecież, że nie tylko kobieta zmienną jest (choć na pewno najbardziej). Gusta, guściki, pasje i zainteresowania zmieniają się i ubiegłoroczny skok ze spadochronem czy też kolejny elegancki flakon perfum nie będą już wymarzonym podarunkiem pod bożonarodzeniowe drzewko. Trzeba zatem wykonać rekonesans, rozpoznanie i zgrać wszystkie czynniki – marzenia, zasoby finansowe, czas oraz możliwość zrealizowania podarunkowych planów. A zatem pod koniec roku prawdziwy, prezentowy zawodowiec staje przed wielkim wyzwaniem.

Tajemnicze koperty pod choinką

Tym bardziej, że dziś prezenty świąteczne to nie tylko książka, krawat, koszula, zabawka czy stylowa biżuteria. Wspomniany wcześniej swobodny lot ze spadochronem to wbrew pozorom nie przejęzyczenie, nie pomyłka. Zawodowi wyjadacze w dziedzinie podarunków wiedzą już, że prezent dla chłopaka na gwiazdkę nie musi oznaczać paczki ze swetrem, wodą po goleniu czy nową płytą. Prawdziwy twardziel chętnie znajdzie pod choinką np. zaproszenie na przejażdżkę… czołgiem, a ciekawy nowych wyzwań ucieszy się z kursu fotografii. O co chodzi? Mowa oczywiście o prezentach wydarzeniach (przykład tutaj), przeżyciach, które stanowią raj dla rodzinnych organizatorów świątecznych niespodzianek. Mając tak szerokie spektrum możliwości, jak wybór pomiędzy masażem czekoladą, kursem sushi, wyprawą do wesołego miasteczka albo zmysłową kolacją w ciemności, mogą spełniać najbardziej skryte marzenia, zwariowane fantazje i zapewnić przyjemne motylki w brzuchu albo solidną dawkę mocnych wrażeń. Nie bez znaczenia jest fakt, że na domowych specjalistach od gwiazdkowych prezentów spoczywa nieraz obowiązek ich konfekcjonowania (tych dla siebie też, naprawdę!). Efektowne opakowanie dla eleganckiego vouchera, bonu to zdecydowanie prostsza sprawa niż paczki ze swetrami, klockami czy innym nieforemnym pluszakiem.

 

 


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat