Wspierają się już 10 lat

Strefa FM Utworzono: Piątek, 12 stycznia 20181 5517
10 lat temu powstało Piotrkowskie Stowarzyszenie Amazonek, w piątkowy wieczór panie spotkały się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, aby świętować ten wyjątkowy jubileusz. Amazonkom towarzyszyli ich bliscy, a także parlamentarzyści oraz przedstawiciele władz miasta i powiatu.

Ładuję galerię...

Najpierw odśpiewano Hymn Amazonek, a później dziękowano tym, którzy zakładali to Stowarzyszenie oraz wszystkim, którzy pomagają tym dzielnym kobietom, m.in. posłance Elżbiecie Radziszewskiej, prezydentowi Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztofowi Chojniakowi, czy byłemu pełnomocnikowi prezydenta miasta ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, zdrowia i pomocy społecznej Markowi Krawczyńskiemu. Uczestnicy tej uroczystości obejrzeli też monodram pod tytułem „Bóg jest kobietą o jednej piersi”. Był też oczywiście jubileuszowy tort. Ponadto można było obejrzeć wystawę zdjęć, na których amazonki pozowały ze sportowcami.

 
- To jest nasza pierwsza duża rocznica, w tej chwili zrzeszamy około 40 dziewczyn, ale przez te dziesięć lat z piotrkowskim Stowarzyszeniem związanych było nawet dwa razy więcej pań. Jedno się nie zmienia, wspieramy się nawzajem i motywujemy się do walki z tą chorobą - powiedziała Izabela Rybak, prezes Piotrkowskiego Stowarzyszenie Amazonek.


Z piotrkowskimi amazonkami można się kontaktować poprzez stronę internetową www.eamazonki.pl


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

miara ~miara (Gość)12.01.2018 22:01

Dziewczyny trzymajcie się i już nie chorujcie!

81


reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc