Wola Krzysztoporska w sportowej czołówce powiatu i województwa

ePiotrkow Utworzono: Wtorek, 14 lutego 20172 3623
Po raz kolejny podsumowano rok sportowy i turystyczny w powiecie piotrkowskim. Jak wypadli w 2017 r. zawodnicy i trenerzy z terenu gminy Wola Krzysztoporska?

Ładuję galerię...

10 lutego w Ręcznie odbyło się powiatowe podsumowanie osiągnięć sportowych za rok 2016. I tym razem zawodnicy z terenu gminy Wola Krzysztoporska nie zawiedli. Ogólnie Gminne Zrzeszenie LZS Wola Krzysztoporska zajęło II miejsce we współzawodnictwie sportowym powiatu piotrkowskiego w 2016 r., a nagrodę odebrał wójt Roman Drozdek, ponadto gmina Wola Krzysztoporska zajęła także III miejsce w województwie łódzkim.

 

W kategorii najlepsza szkoła ponadgimnazjalna I miejsce zajął Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Bujnach, w imieniu którego nagrodę odebrał dyrektor placówki Sławomir Piętakiewicz. Szkoła z Bujen zajęła także I miejsce w województwie. W konkurencji szkół podstawowych IV miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Woli Krzysztoporskiej, a V - Szkoła Podstawowa w Gomulinie. Wśród szkół gimnazjalnych II miejsce zajęło Gimnazjum w Woli Krzysztoporskiej, a V - Gimnazjum w Gomulinie.

 

II miejsce w klasyfikacji Klubów wywalczył LUKS GRYF Bujny, nagrodę odebrała prezes klubu Anetta Mielczarek. VI miejsce wśród klubów przypadło z kolei LUKS Athletic Wola Krzysztoporska. To młodzi zapaśnicy tego właśnie klubu - Mateusz Haładaj (III m-ce w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Młodzików, III m-ce w Mistrzostwach Zrzeszenia LZS w kat. młodzik) i Wiktor Adamski (II m-ce w Mistrzostwach Zrzeszenia LZS w kat. młodzik, III m-ce w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Młodzików, członek Kadry Narodowej Młodzików) - zostali wyróżnieni wśród nadziei sportowych.

 

Sekcja Turystyczna Gminnego Zrzeszenie LZS w Woli Krzysztoporskiej prowadzona przez Jolantę Kordowiak zajęła I miejsce.

 

Zawodnicy z terenu gminy Wola Krzysztoporska zdominowali też klasyfikację 10 najlepszych sportowców powiatu piotrkowskiego:

 

I miejsce zajął Łukasz Hyla – LUKS GRYF Bujny, sekcja podnoszenia ciężarów (II m-ce w Mistrzostwach Europy Młodzików w kat. 85 kg, rekordzista Europy w podrzucie z wynikiem 145 kg, rekordzista Polski w podrzucie z wynikiem 145 kg i dwuboju z wynikiem 261 kg, członek Kadry Narodowej Juniorów). Warto dodać, że Łukasz zajął też VIII miejsce wśród Najlepszych Sportowców LZS województwa łódzkiego w roku 2016.

 

IV miejsce przypadło Olafowi Pasikowskiemu - LUKS GRYF Bujny, sekcja podnoszenia ciężarów (III m-ce w Mistrzostwach Europy Młodzików w kat. 85 kg, I m-ce w Mistrzostwach Polski Młodzików, rekordzista Polski w rwaniu 131 kg i dwuboju 274 kg, członek Kadry Narodowej Juniorów). Olaf zajął też IX miejsce wśród Najlepszych Sportowców LZS województwa łódzkiego w roku 2016.

 

VII miejsce zdobyła Martyna Płaczek - LUKS GRYF Bujny, sekcja podnoszenia ciężarów (III m-ce w Mistrzostwach Polski w kategorii Juniorka, II m-ce w Mistrzostwach Zrzeszenia LZS w kategorii Juniorka, czołowa zawodniczka II-ligowej drużyny)

 

VIII miejsce zajął Mariusz Ciesielski z LUKS Athletic Wola Krzysztoporska – zapasy (II m-ce w Pucharze Polski w kategorii Kadet, II m-ce w Mistrzostwach Zrzeszenia LZS w kategorii Kadet).

 

Wśród trenerów – wychowawców młodzieży wyróżnienie otrzymała Anetta Mielczarek (sport masowy, gry zespołowe) z LUKS GRYF Bujny.

 

Medale 70-lecia LZS przyznane przez Radę Wojewódzką Zrzeszenia LZS w Łodzi otrzymali Sławomir Piętakiewicz, Jolanta Kordowiak oraz Henryk Furmaniuk, a wręczył je Marek Mazur, przewodniczący Rady Wojewódzkiej.

 

Młodzi sportowcy doskonale promują gminę w Polsce i na świecie. Podczas podsumowania sportowego roku wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek przekazał nagrody w wysokości 500 zł na akcesoria sportowe dla trenera Henryka Furmaniuka i zawodników sekcji podnoszenia ciężarów LUKS Gryf Bujny: Karoliny Hyli, Łukasza Hyli i Olafa Pasikowskiego, którzy zdobyli medale mistrzostw Europy.

 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gosc ~gosc (Gość)16.02.2017 09:32

ta a w bujnach na sali w piłkę nie można grać bo ściany pękają, a ktoś za budowę pieniądze wziął

00


gosc ~gosc (Gość)16.02.2017 07:45

wola krzysztoporska jest pierwsza pod względem brudu w szkołach

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat