Wojewódzkie sukcesy naszych uczniów

Środa, 26 października 20160
Uczniowie i uczennice Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego im. Wincentego Witosa w Bujnach zajęli I miejsce w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego LZS w Piłkę Ręczną Dziewcząt i Chłopców, natomiast uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ręcznie zdobyli kilka medali podczas I Rzutu Ligi Lekkoatletycznej Zrzeszenia LZS Województwa Łódzkiego.

Ładuję galerię...

Szkołę z Bujen reprezentowali: Marcin Cieślak, Przemysław Kowalczyk, Rafał Kaleciński, Hubert Sztajnert, Bartłomiej Janiszewski, Dawid Sitek, Krzysztof Bąkowski, Krystian Cieślik, Dawid Dobrzyński, Dominik Toma, Jakub Sadura, Adam Rabenda, Sara Perczyńska, Martyna Traczyk, Alicja Gałązka, Natalia Gębicka, Ilona Świątek, Sandra Miedzińska, Maria Krawętek, Urszula Sobierska, Daria Chrząstek, Monika Tasarz, Milena Tasarz, Patrycja Cichosz . Trenerem reprezentacji szkoły jest Anetta Mielczarek.

W Bujnach trenują najlepsi w województwie łódzkim szczypiorniści i szczypiornistki, natomiast w Ręcznie nie brakuje talentów lekkoatletycznych. Na początku października W Kleszczowie odbył się I Rzut Ligi Lekkoatletycznej Zrzeszenia LZS Województwa Łódzkiego Dla Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych. Uczniowie tamtejszej szkoły podstawowej wrócili stamtąd z kilkoma medalami: I miejsce w biegu na 60 m zajęła Maria Zimna z kl. VI, I miejsce w biegu na 1000 m zajął Michał Hajzler z kl. III, I miejsce w skoku wzwyż zajął Wiktor Balcerek z kl. III, II miejsce w pchnięciu kulą zajęła Klaudia Flejterska kl. II, III miejsce w skoku w dal zajął Mateusz Pięta z kl. III, III miejsce zajęła również sztafeta szwedzka dziewcząt w skladzie: M. Zimna, M. Stępień z kl. VI, K. Andre oraz J. Zalas z kl. V.

Podczas tych zawodów odbyło się podsumowanie I i II Rzutu Ligi LA za rok szkolny 2015/2016. W punktacji generalnej uczniowie Szkoły Podstawowej w Ręcznie zajęli III miejsce. W rywalizacji sportowej uczestniczyły 24 szkoły podstawowe z całego województwa łódzkiego, natomiast gimnazjaliści zajęli w tej sklasyfikacji ostatecznie IV miejsce. Uczniowie przygotowywali się do zmagań sportowych pod opieką  Elżbiety Stefańskiej i Jolanty Patury.