Włókniarz bez szans w Piotrkowie

Strefa FM Sobota, 05 maja 20181
Derby powiatu piotrkowskiego w klasie okręgowej zakończyły się zdecydowanym zwycięstwem piotrkowskiej drużyny. Piłkarze Polonii Piotrków bez większych problemów pokonali w sobotę reprezentantów Włókniarza Moszczenica 4:0 (3:0).

Poloniści już w pierwszej połowie strzelili trzy bramki, w ciągu zaledwie 10 minut na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Adrian Malicki, natomiast w 30. minucie Jakub Bąbol popisał się przepięknym strzałem z rzutu wolnego. Piłka po uderzeniu z 20. metra odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. W drugiej połowie wynik spotkania ustalił Mateusz Jakubiak, który mając przed sobą tylko bramkarza bez problemu skierował piłkę do bramki.

- Odkąd tu pracuję nie widziałem takiego spotkania w wykonaniu naszej drużyny, w pierwszej połowie zrealizowaliśmy wszystkie założenia taktyczne i mogliśmy strzelić jeszcze więcej bramek. Chcieliśmy się zrehabilitować za remis w meczu ze Startem i porażkę z zespołem z Radomska. Jestem dumny z mojej drużyny – podsumował Robert Grzesiuk, trener Polonii.

Kolejny mecz poloniści też rozegrają na własnym boisku, 12 maja zmierzą się z Kawalerią Tomaszów Mazowiecki, początek spotkania o godzinie 17.00.

PKS Polonia Piotrków Trybunalski 4:0 (3:0) GLKS Włókniarz Moszczenica

(3’ i 9’ Adrian Malicki, 30’ Jakub Bąbol, 63’ Mateusz Jakubiak)

PKS Polonia Piotrków Trybunalski: Błażejewski - Yermakov, Grobelny, Ornafa, Kamocki (65’ Wrona), Lenarcik (75’ Cieślik), Szymor, Bąbol, Kowalski, Jakubiak(87’ M.Grzesiuk), Malicki (82’ Rak).