Wkrótce finał XVI Konkursu Kolęd i Pastorałek w Szydłowie

ePiotrkow Utworzono: Środa, 04 stycznia 20171 4065
Uczestnicy XVI Konkursu Kolęd i Pastorałek w Szydłowie przesłuchania mają już za sobą. Do konkursu zgłosiło się około 300 młodych artystów z powiatów piotrkowskiego i bełchatowskiego oraz z Piotrkowa.

Młodzież reprezentowała trzy grupy wiekowe: szkoła podstawowa klasy 0 – III i klasy IV – VI oraz uczniowie gimnazjów. Ponadto wśród występujących wyodrębniono kategorie dodatkowe: soliści, duety, zespoły. Uczestników oceniało jury (Aldona Plucińska - starszy kustosz Muzeum Archeologii i Etnografii  w Łodzi, Daniel Baranowski - dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Piotrkowie oraz Jan Skurnica - kierownik Kapeli z Orzku).

 

Przypomnijmy, że uroczyste podsumowanie, odczytanie protokołu, ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród  odbędzie się 8 stycznia w Kościele MBNP w Szydłowie.


Przegląd Kolęd i Pastorałek w Szydłowie nieprzerwanie odbywa się od 16 lat, a jego głównym celem  jest  wyszukiwanie i promocja młodych talentów muzycznych, przybliżenie tradycji związanej ze świętami Bożego Narodzenia, popularyzowanie kolęd i pastorałek, a także zachęcanie najmłodszych do kultywowania polskich tradycji w życiu codziennym. Konkurs niezmiennie cieszy się dużą popularnością, o czym świadczy liczba biorących w nim udział uczniów.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (1)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

adel ~adel (Gość)04.01.2017 21:16

Wspaniały konkurs od kilku lat uczestniczymy jest świetna atmosfera i zawsze cenne nagrody.

00


reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc