Wkrótce finał XVI Konkursu Kolęd i Pastorałek w Szydłowie

ePiotrkow Utworzono: Środa, 04 stycznia 20171 4228
Uczestnicy XVI Konkursu Kolęd i Pastorałek w Szydłowie przesłuchania mają już za sobą. Do konkursu zgłosiło się około 300 młodych artystów z powiatów piotrkowskiego i bełchatowskiego oraz z Piotrkowa.

Młodzież reprezentowała trzy grupy wiekowe: szkoła podstawowa klasy 0 – III i klasy IV – VI oraz uczniowie gimnazjów. Ponadto wśród występujących wyodrębniono kategorie dodatkowe: soliści, duety, zespoły. Uczestników oceniało jury (Aldona Plucińska - starszy kustosz Muzeum Archeologii i Etnografii  w Łodzi, Daniel Baranowski - dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Piotrkowie oraz Jan Skurnica - kierownik Kapeli z Orzku).

 

Przypomnijmy, że uroczyste podsumowanie, odczytanie protokołu, ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród  odbędzie się 8 stycznia w Kościele MBNP w Szydłowie.


Przegląd Kolęd i Pastorałek w Szydłowie nieprzerwanie odbywa się od 16 lat, a jego głównym celem  jest  wyszukiwanie i promocja młodych talentów muzycznych, przybliżenie tradycji związanej ze świętami Bożego Narodzenia, popularyzowanie kolęd i pastorałek, a także zachęcanie najmłodszych do kultywowania polskich tradycji w życiu codziennym. Konkurs niezmiennie cieszy się dużą popularnością, o czym świadczy liczba biorących w nim udział uczniów.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

adel ~adel (Gość)04.01.2017 21:16

Wspaniały konkurs od kilku lat uczestniczymy jest świetna atmosfera i zawsze cenne nagrody.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat