Wiktoria pobiła 17-letni rekord

Piątek, 12 lutego 20165
Aż 17 medali zdobyły piotrkowskie delfinki podczas Ogólnopolskich Zawodów Pływackich o Puchar kieleckiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. UKS Delfin Piotrków Trybunalski reprezentowało podczas tych zawodów siedem dziewcząt i trzech chłopców. Najlepiej spisała się Wiktoria Guść, która pobiła 17-letni rekord ŁOZPŁ należący do złotej medalistki Mistrzostw Europy Aleksandry Urbańczyk.

Wiktoria zdobyła sześć złotych medali w kategorii młodzik (12 lat), piotrkowianka była bezkonkurencyjna na następujących dystansach: 50 m stylem dowolnym (czas: 29 sekund 48 setnych), 50 m stylem motylkowym (31.78), Wiktoria pobiła na tym dystansie rekord Łódzkiego Okręgowego Związku Pływackiego, który od 1999 roku należał do Aleksandry Urbańczyk, poza tym zawodniczka piotrkowskiego klubu wygrała także wyścici na 100 m stylem zmiennym (1:12.31), 100 m stylem klasycznym (1:19.78), 100 m stylem dowolnym (1:05.00) i 200 m stylem zmiennym (2:36.27).

W tej samej kategorii wiekowej 2 srebrne i 3 brązowe medale zdobyła także Wiktoria Kowalska: 50 m stylem dowolnym (32.34 - brąz), 50 m stylem motylkowym (35.62  - brąz), 100 m stylem zmiennym (1:21.63 - srebro), 100 m stylem  dowolnym (1:13.35 - brąz) oraz 200 m stylem zmiennym (2:59.33 - srebro).

Dwa brązowe medale zdobyła również Maja Gudź: 200 m stylem klasycznym (3:11.33) i 50 m stylem klasycznym (42.78). Równie dobrze spisał się Dawid Pietrzyk, który zdobył brązowy medal na dystansie 100 m stylem zmiennym (1:29.08).

W kategorii młodzik (13 lat) kolejny brązowy krążek dołożyła Aleksandra Głowacka, która zajęła 3. miejsce na dystansie 100 m stylem klasycznym (1:31.38).

Dwa medale zdobyła także sztafeta w składzie: A.Głowacka,  W.Guść,  W.Kowalska i J. Smejda, najpierw dziewczęta wywalczyły 2. miejsce w wyścigu 4x50 m stylem zmiennym, a później zdobyły brąz w wyścigu 4x50 m stylem dowolnym. W wyścigach sztafetowych w kategorii OPEN startowało 14 sztafet.

W sumie w zawodach wzięło udział 234 zawodników z 25 klubów.
W punktacji klubowej UKS Delfin Piotrków Trybunalski zajął 7. miejsce.