W tym roku Piotrcovia nie wywalczy Pucharu Polski

Strefa FM Środa, 16 stycznia 201917
Piotrkowski zespół przegrał w meczu 1/8 finału Pucharu Polski z Klubem Piłki Ręcznej Gminy Kobierzyce 26:30 (15:14) i odpadł z tych rozgrywek. Gdyby piłkarki Piotrcovii wykorzystały wszystkie stworzone okazje prawdopodobnie końcówka tego spotkania nie byłaby tak jednostronna.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, punkt za punkt, z minimalną przewagą do szatni zeszły jednak piotrkowianki.

Po przerwie gospodynie minimalnie powiększyły przewagę, wynik tej części spotkania otworzyła Andjela Ivanović. Ta przewaga jednak szybko stopniała. Piotrkowianki dwukrotnie straciły piłkę, dodatkowo przez dwie minuty musiały grać w osłabieniu. Rywalki to wykorzystały i doprowadziły do remisu. Nie trwało to jednak długo i kilkadziesiąt sekund później podopieczne trenera Andrzeja Bystrama ponownie objęły prowadzenie, nie potrafiły jednak odskoczyć na więcej niż dwie bramki, niemal za każdym razem brakowało tzw. ostatniego podania. W obronie też nie wszystko funkcjonowało jak należy, może z wyjątkiem postawy Natalii Kolasińskiej, która obroniła kilka trudnych rzutów. W 40. minucie spotkania piłkarki z Kobierzyc objęły prowadzenie (21:19) i do końca spotkania już go nie oddały. Kluczowa była bramka zdobyta w 53. minucie meczu przez Monikę Koprowską (24:27), która zdołała pokonać piotrkowską bramkarkę, choć jej zespół grał w osłabieniu. Ostatecznie przyjezdne rzuciły jeszcze trzy bramki i wygrały to spotkanie 30:26.

- Przez większość spotkania graliśmy z 4. zespołem w tabeli Superligi jak równy z równym, ale w końcówce, zwłaszcza tym młodszych zawodniczkom, zabrakło trochę tego doświadczenia. Ten zespół ma duży potencjał, ale nie ma doświadczenia i to zaważyło i pewnie jeszcze zaważy nieraz - powiedział po meczu Andrzej Bystram, trener Piotrcovii.

- Próbowałyśmy odrobić straty przyśpieszając grę, niestety z tego powodu w końcówce spotkania popełniłyśmy kilka prostych błędów, teraz musimy się skupić na ligowych pojedynkach - podsumowała Vladyslava Belmas, skrzydłowa Piotrcovii.

W sobotę kolejny ligowy pojedynek, mecz w Kościerzynie na pewno będzie bardzo zacięty, tym bardziej, że obydwa zespoły znajdują się w dolnej części tabeli i muszą walczyć o każdy punkt.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 26:30 (15:14) KPR Gminy Kobierzyce

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Kolasińska, Opelt, Sarnecka - Senderkiewicz 6, Cygan 4, Belmas 4, Ivanović 3, Wasilewska 3, Klonowska 2, Ciura 2, Despodovska 2, Osuch, Gajewska, Małecka.