W poniedziałek happening historyczny

ePiotrkow Utworzono: Piątek, 13 października 20172 1553
Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego zaprasza 16 października o godz. 13.30 do parku im. ks. Józefa Poniatowskiego w Piotrkowie na happening historyczny „Piotrków Trybunalski - centrum myśli i działań niepodległościowych w czasie I wojny światowej”.

- Organizowane spotkanie w 100. rocznicę manifestacji patriotycznej mieszkańców naszego miasta to ważne wydarzenie Roku Kościuszki, wpisujące się także w obchody 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego – mówi Waldemar Domarańczyk, prezes TPPT.

 

W programie:

  • upamiętnienie 200. rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki – przywódcy ogólnonarodowego powstania – insurekcji kościuszkowskiej, polskiego i amerykańskiego generała, niezłomnego bojownika walk o niepodległość;
  • scenka historyczna: Tadeusz Kościuszko bohaterem dwóch narodów – w wykonaniu piotrkowskiej młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie;
  • wiązanka pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru II Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie;
  • upamiętnienie postaci Wincentego Stępnia – wieloletniego ogrodnika miejskiego, poprzez tablicę pamiątkową ufundowaną przez Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego w Jubileuszowym roku naszego grodu.

Zanim jednak centrum wydarzeń przeniesie się do parku, o godz. 12.00 uczestnicy happeningu spotkają się w kościele Jezuitów, tam wygłoszony zostanie wykład okolicznościowy. Następnie wszyscy przemaszerują ulicami miasta (Rynek, Sieradzka, plac Kościuszki), kierując się w stronę parku. 

 


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (2)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

iRBis ~iRBis (Gość)14.10.2017 13:58

To tematem będzie koniec XVIII w. i Kościuszko (2 punkty w programie), ogrodnik Wincenty Stępień (punkt w programie), czy czasy I wojny światowej (jakoś brak w programie)? Oj, coś to mi przypomina "akademię ku czci" - pokazujemy, co akurat mamy, i załatwione. Chyba, że przekaz niedokładny...

10


his. ~his. (Gość)13.10.2017 13:30

Duch Wincentego Stępnia cieszłby się bardzo ,żeby powołano tekiego ogrodnika miejskiego ,zamiast tablicy pamiątkowej.Wpompowano w Park Poniatowskiego miliony ,ale czy on lepiej wyglada po remoncie niż przed? Nie dbanie w parku o zielen jest nagminne ,a jeżeli już coś w tym zakresie się robi to po łebkach. Trawniki pożal się Boże. Ekipa ,która to robi bardzo się zwykle spieszy. Liście i połamane gałęzie leżą czasmi tygodniami. Może taki ogrodnik robił by to powoli lecz systematycznie dzień po dniu...

70


reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc