W poniedziałek happening historyczny

ePiotrkow Utworzono: Piątek, 13 października 20172 1960
Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego zaprasza 16 października o godz. 13.30 do parku im. ks. Józefa Poniatowskiego w Piotrkowie na happening historyczny „Piotrków Trybunalski - centrum myśli i działań niepodległościowych w czasie I wojny światowej”.

- Organizowane spotkanie w 100. rocznicę manifestacji patriotycznej mieszkańców naszego miasta to ważne wydarzenie Roku Kościuszki, wpisujące się także w obchody 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego – mówi Waldemar Domarańczyk, prezes TPPT.

 

W programie:

  • upamiętnienie 200. rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki – przywódcy ogólnonarodowego powstania – insurekcji kościuszkowskiej, polskiego i amerykańskiego generała, niezłomnego bojownika walk o niepodległość;
  • scenka historyczna: Tadeusz Kościuszko bohaterem dwóch narodów – w wykonaniu piotrkowskiej młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie;
  • wiązanka pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru II Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie;
  • upamiętnienie postaci Wincentego Stępnia – wieloletniego ogrodnika miejskiego, poprzez tablicę pamiątkową ufundowaną przez Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego w Jubileuszowym roku naszego grodu.

Zanim jednak centrum wydarzeń przeniesie się do parku, o godz. 12.00 uczestnicy happeningu spotkają się w kościele Jezuitów, tam wygłoszony zostanie wykład okolicznościowy. Następnie wszyscy przemaszerują ulicami miasta (Rynek, Sieradzka, plac Kościuszki), kierując się w stronę parku. 

 


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

iRBis ~iRBis (Gość)14.10.2017 13:58

To tematem będzie koniec XVIII w. i Kościuszko (2 punkty w programie), ogrodnik Wincenty Stępień (punkt w programie), czy czasy I wojny światowej (jakoś brak w programie)? Oj, coś to mi przypomina "akademię ku czci" - pokazujemy, co akurat mamy, i załatwione. Chyba, że przekaz niedokładny...

10


his. ~his. (Gość)13.10.2017 13:30

Duch Wincentego Stępnia cieszłby się bardzo ,żeby powołano tekiego ogrodnika miejskiego ,zamiast tablicy pamiątkowej.Wpompowano w Park Poniatowskiego miliony ,ale czy on lepiej wyglada po remoncie niż przed? Nie dbanie w parku o zielen jest nagminne ,a jeżeli już coś w tym zakresie się robi to po łebkach. Trawniki pożal się Boże. Ekipa ,która to robi bardzo się zwykle spieszy. Liście i połamane gałęzie leżą czasmi tygodniami. Może taki ogrodnik robił by to powoli lecz systematycznie dzień po dniu...

70


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat